14 Haziran 2018 Perşembe 11:23
TÜBİTAK 55 Kamu Personeli Alımı Yapıyor ! Genel Şartlar ve Başvuru Detayları
Kamu Personeli

Geçtiğimiz günlerde TÜBİTAK tarafından bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda 55 kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu ilana göre alımlar hangi pozisyonlarda yapılacak? Genel şartlar neler? Başvuru detayları neler? Konu ile ilgili olarak tüm detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz... 

KADRO DAĞILIMI VE BAŞVURU TARİHİ

TÜBİTAK tarafından yayımlanan ilanda 50 adet Sınai Mülkiyet Danışmanı ve 5 adet Sınai Mülkiyet Yazılım Danışmanı alımı yapılacağı ifade edildi. Konu ile ilgili olarak ilana başvurular 4 Haziran 2018 tarihinde başladı ve adaylar başvurularını 22 Haziran 2018 tarihine kadar yapabileceklerdir. 

Başvuruların yanı sıra TÜBİTAK tarafından yayımlanan ilanda mülakata katılacaklar, tarihi ve yeri daha sonra duyurulacağı ifade edildi.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Peki başvurular nasıl yapılacak? İlana başvuru yapacak olan adaylar yukarıda belirtilen tarihler arasında TÜBİTAK'ın resmi web adresi aracılığı ile (http://www.turkpatent.gov.tr) yer alan iş talep formunu elektronik ortamda doldurarak ilan ile istenen belgeleri tam ve eksiksiz olarak pdf formatında turksmd@turkpatent.gov.tr adresine göndermeleri başvurularını gerçekleştireceklerdir.

GENEL ŞARTLAR

Tüm bunların yanı sıra TÜBİTAK tarafından yayımlanan ilana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca daha sonra adayın asılsız beyan verdiği ortaya çıktığında başvuruları iptal edilecektir. Peki TÜBİTAK adaylarda hangi şartları aramaktadır? İşte genel şartlar:

1- Üniversitelerin aşağıda ilan edilen bölümlerinden mezun olmak.

2- Sınai Mülkiyet Danışmanı kadrosu için iyi derecede İngilizce bilmek. (en az TOEFL-IBT 70,TOEFL-CBT 193, TOEFL-PBT 523, YDS 70, IELTS 6, FCE B, CAE C, CPE C belgelendirmek )

3-Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak veya tecilli olmak.

4-35 yaşını aşmamış olmak.

5-Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak,

6-Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak.

(Taksirli suçlar, kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş suçlar ile aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere; altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, nitelikli hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, göreve ilişkin sırrı açıklama, Devlet sırlarına karşı suçlardan dolayı hükümlü bulunmamak. 667 sayılı KHK kapsamında terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.)

7-Yurtiçi ve yurtdışı seyahat konusunda bir engeli bulunmamak.

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

KamuPersoneli.net

Not: Aktif kaynak linki kullanarak haberlerimizden alıntı yapabilirsiniz

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.