25 Temmuz 2018 Çarşamba 10:23
TÜBİTAK Kamu Personeli Alım İlanı! Başvurular Sona Eriyor

TÜBİTAK Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla bir ilan yayımlamış ve kamu personeli alımı yapacağını duyurmuştu.

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda ise TÜBİTAK ULAKBİM'e kamu personeli alımı gerçekleştirileceği ifade edilmişti.

Söz konusu yayımlanan ilana başvurular sona eriyor. Peki başvuru şartları neler? İşte detaylar...

ADAYLARDAN TALEP EDİLEN GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Yayımlanan ilan metni içerisinde yer alan detaylara ise adaylardan talep edilen genel başvuru şartları;

"Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak. Son başvuru tarihi itibariyle askerliğini tamamlamış veya tecilli olmak (erkek adaylar için), Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı
bulunmamak.

Taksirli suçlar, kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş suçlar ile aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere; altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, nitelikli hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, göreve ilişkin sırrı açıklama, Devlet sırlarına karşı suçlardan dolayı hükümlü bulunmamak.

667 sayılı KHK kapsamında terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulu’nca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak" olarak ifade edildi.

HANGİ KADROLAR İÇİN PERSONEL ALIMI YAPILIYOR?

TÜBİTAK tarafından Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanında açıklanan kadro Ar- Ge personeli olarak açıklandı ve söz konusu kadroya 7 kişinin alımının yapılacağına yer verildi.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda ise adayların başvurularıyla alakalı olarak verilen detaylar içerisinde;

"İlana başvuruda bulunmak için “www.ulakbim.tubitak.gov.tr” adresinden İş Başvuru Sistemine kayıt olmak gerekmektedir. (Başvuru için özgeçmiş oluştururken, istenilen tüm evrakın sisteme elektronik ortamda eklenmesi ve referans kodu seçilerek başvuru yapılması zorunludur). İş Başvuru Sistemi yoluyla yapılan başvurular haricinde başvuru kabul edilmeyecektir" ifadelerine yer verildi.

Diğer yandan adayların başvurularını en geç 25 Temmuz 2018 tarihinde Çarşamba günü saat 17:00'a kadar yapmaları gerektiği ifade edildi.

Kamu Personeli
Son Güncelleme: 31.01.2019 02:26
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.