TÜBİTAK Kamu Personeli Alımı İçin Başvurularda Son Gün !

TÜBİTAK tarafından bir ilan yayımlandı ve yayımlanan ilanda kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu kamu personeli alım ilanına başvurular sona eriyor. Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde..

TÜBİTAK Kamu Personeli Alımı İçin Başvurularda Son Gün !

TÜBİTAK tarafından geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığı aracılığı bir ilan yayımlandı ve yayımlanan ilanda kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi.

TÜBİTAK tarafından yayımlanan ilana başvurular bugün sona eriyor. Bu bağlamda ilan hakkında tüm detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz...

BAŞVURU DETAYLARI

İlana başvurular 4 Haziran 2018 tarihi itibari ile sona erecektir. İlana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını “www.uzay.tubitak.gov.tr” adresinden İş Başvuru Sistemine kayıt olmak ve özgeçmiş oluşturmak suretiyle gerçekleştirilecektir.

Tüm bunların yanı sıra başvurularda her adayın en fazla 2 (iki) pozisyona başvuru yapabileceği belirtildi.

TÜBİTAK tarafından yayımlanan ilanda "AR-GE Personeli, AR-GE Teknisyeni" kadroları için personel alımı yapılacağı ifade edildi.

GENEL ŞARTLAR

Bunun yanı sıra adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları geçersiz olacaktır. Bu bağlamda adaylarda şu şartlar aranmaktadır:

"Taksirli suçlar, kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş suçlar ile aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere; altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, nitelikli hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, göreve ilişkin sırrı açıklama, Devlet sırlarına karşı suçlardan dolayı hükümlü bulunmamak. 667 sayılı KHK kapsamında terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulu’nca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak"

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 19:10
YORUM EKLE