TÜBİTAK Resmi Gazete'de Bir İlan Daha Yayımlandı: KPSS Şartsız Kamu Personeli Alımı Yapıyor

TÜBİTAK tarafından Resmi Gazete aracılığı ile bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü aracılığı KPSS şartsız kamu personel alımı yapılacağı ifade edildi. Peki ilana başvurular hangi tarihler arasında yapılacaktır? Aranan şartlar neler? Haberimizin devamında okuyucularımızla paylaşacağız...

TÜBİTAK Resmi Gazete'de Bir İlan Daha Yayımlandı: KPSS Şartsız Kamu Personeli Alımı Yapıyor

TÜBİTAK tarafından Resmi Gazete üzerinden bir ilan yayımlandı ve Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü aracılığı ile KPSS şartsız kamu personeli alımı yapılacağı belirtildi. Konu ile ilgili olarak TÜBİTAK bünyesindeki memur ihtiyacını karşılamak üzere koruma memuru alımı yapacak.

Yayımlanan ilana göre alımlar Ankara'da bulunan TÜBİTAK UZAY birimine yapılacak olup adaylardan en az Ön lisans mezunu olmak şartı aranacak. Ayrıca yayımlanan ilanda KPSS şartı aranmamaktadır.

GENEL ŞARTLAR

TÜBİTAK tarafından yayımlanan ilana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Buna göre adaylarda şu şartlar aranmaktadır:

T.C. Vatandaşı olmak.

Kamu Haklarından yasaklanmamış olmak ve devlet memuru olmasına engel bir suç kaydına sahip olmamak.Vardiyalı çalışma ve gece çalışması yapmaya engel bir durumu olmamak.

Görevini devamlı yapmasına engel olablilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak.

Askerlik ile herhagi bir ilişiği olmamak.

Son başvuru tarihi itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak.

Ön Lisans bölümlerinin Özel Güvenlik ve Koruma, Elektronik, Elektrik, Kontrol ve Otomasyon, Mekatronik mezunu olmak,

Silahlı Özel Güvenlik Görevlisi Kartı Sahibi olmak.

BAŞVURU DETAYLARI

TÜBİTAK tarafından yayımlanan ilana başvurular 14 Ekim'e kadar devam edecektir. İlana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını Türkiye İş Kurumu aracılığı ile İş İlan No (00005203256) ile yapacaklardır.

Detaylar İçin TIKLAYIN.

Yorumlar (0)