18 Eylül 2019 Çarşamba 16:27
TÜBİTAK Uzay Teknolojileri Enstitüsüne 28 Proje Personeli (Araştırmacı- Teknisyen) alınacaktır

TÜBİTAK Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı tarafından yeni bir alım ilanı yayınlandı. İlana göre TÜBİTAK, Uzay Teknolojileri Enstitüsüne 28 Proje Personeli (Araştırmacı- Teknisyen) alımı yapacak. Başvurular 18- Eylül ile 10 Ekim 2019 tarihleri arasında yapılacak olup, tüm detaylar başvuru kılavuzunda yer almaktadır. Başvuru kılavuzuna ulaşmak için aşağıda belirtilen linkin üzerini tıklamanız yeterlidir.

BAŞVURU SÜRECİ

a) İlana başvuruda bulunmak için "www.uzay.tubitak.gov.tr" adresinden İş Başvuru Sistemine kayıt olmak gerekmektedir. (Başvuru için özgeçmiş oluştururken, istenilen tüm evrakın sisteme elektronik ortamda eklenmesi ve referans kodu seçilerek başvuru yapılması zorunludur). İş Başvuru Sistemi yoluyla yapılan başvurular haricinde başvuru kabul edilmeyecektir.

b) Başvuruların en geç 09/10/2019 tarihi saat 17:00’a kadar yapılması gerekmektedir.

c) Başvurular, ilan referans kodu üzerinden değerlendirilecektir. Adaylar, iş başvuru sisteminden ilan referans kodunu seçerek başvuruda bulunabileceklerdir. Referans kodu seçilmeden yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Bir aday en fazla 2 (iki) pozisyona başvuru yapabilecektir.

d) Ar-Ge Personeli pozisyonları için; “Adaylarda Aranacak Genel Koşullar” bölümünün (e) maddesine göre, alanında doktora mezunu adaylardan ise “Adaylarda Aranacak Genel Koşullar” bölümünün (f) maddesine göre en yüksek puandan başlayarak oluşturulacak sıralamalarda alınacak personel sayısının 10 katı kadar aday mülakata davet edilecektir. Son sıradaki adaylarla aynı puanı alan başka adaylar olması durumunda bu adaylar da mülakata çağrılacaktır.

e) Ar-Ge Personeli pozisyonları için; lisans öğrenimini yurt dışında tamamlayan adaylar için “Adaylarda Aranacak Genel Koşullar” bölümünün (e) maddesi, Doktora öğrenimini yurt dışında tamamlayan adaylar için ise “Adaylarda Aranacak Genel Koşullar” bölümünün (f) maddesi koşul olarak aranmayacak olup, bu adaylar ayrıca değerlendirmeye alınacaklardır.

f) Ar-Ge Teknisyeni pozisyonları için “Adaylarda Aranacak Genel Koşullar” bölümünün (g) maddesine göre, en yüksek puandan başlayarak oluşturulacak sıralamada, işe alınacak personel sayısının 10 (on) katı aday mülakata davet edilecektir. Son sıradaki adayla aynı puana sahip bütün adaylar mülakata çağrılacaktır.

g) Ar-Ge Personeli pozisyonu için adaylar başvuruları esnasında iş başvuru sistemine girmiş oldukları beyana göre değerlendirilecek olup, girilen bilgilerin hatalı olması veya aşağıda belirtilen belgelerden herhangi birinin eksik olması durumunda başvuru geçersiz sayılacaktır.

 Özgeçmiş (Özgeçmişinizin renkli fotoğraflı, Türkçe, T.C. Kimlik ve telefon numaralarını da içerecek şekilde hazırlanması gerekmektedir),

 Diploma- Çıkış Belgesi fotokopisi (lisans ve varsa üstü) (Eğitimlerini yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarında tamamlayan adayların denklik belgelerini de getirmeleri gerekmektedir),

 Lisans (ve varsa üstü) transkript belgesi,

 Yabancı dil sınavı sonuç belgesi veya lisans öğrenimleri sırasında asıl alanla ilgili olmayan dersler dışındaki tüm derslerin eğitim dilinin %100 İngilizce olduğunu gösterir belge (Üniversiteden alınmış onaylı),

 Deneyimi olan adaylardan ilan edilen alanla ilgili tecrübesine ait belge (İlgili alanda çalıştığını belgelendiren kurum/kuruluştan alınan Hizmet Belgesi ve SGK Dokümanı),

 Üniversiteye Giriş Sınavı Yerleştirme Belgesi (ÖSYM Onaylı veya Sonuç Belgesi Kontrol Kodu Olan İnternet Çıktısı),

 Üniversiteye Giriş Sınavı Sonuç Belgesi (ÖSYM Onaylı veya Sonuç Belgesi Kontrol Kodu olan internet çıktısı).

h) Ar-Ge Teknisyeni pozisyonu için adaylar başvuruları esnasında iş başvuru sistemine girmiş oldukları beyana göre değerlendirilecek olup, girilen bilgilerin hatalı olması veya aşağıda belirtilen belgelerden herhangi birinin eksik olması durumunda başvuru geçersiz sayılacaktır.

 Özgeçmiş (Özgeçmişinizin renkli fotoğraflı, Türkçe, T.C. Kimlik ve telefon numaralarını da içerecek şekilde hazırlanması gerekmektedir),

 Diploma- Çıkış Belgesi fotokopisi (ön lisans ve varsa üstü) (Eğitimlerini yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarında tamamlayan adayların denklik belgelerini de getirmeleri gerekmektedir),

 Ön Lisans (ve varsa üstü) transkript belgesi,

 Deneyimi olan adaylardan ilan edilen alanla ilgili tecrübesine ait belge (İlgili alanda çalıştığını belgelendiren kurum/kuruluştan alınan Hizmet Belgesi ve SGK Dokümanı), varsa ilgili alanlarda alınan Eğitim Sertifikası.

Not: Süreçle ilgili tüm gelişme ve duyurular, Kurumumuz web sayfasında (www.uzay.tubitak.gov.tr / www.tubitak.gov.tr) ilan edilecektir.

Diğer Tüm Detaylara ulaşmak (başvuru kılavuzu) BURAYI TIKLAYINIZ

TÜBİTAK İş Başvuru Sistemi’ne üye olduktan sonra, “İlanlar” alanından başvurunuzu yapabilirsiniz.

TÜBİTAK İş Başvuru Sistemi’ne üye olmak için tıklayınız

TÜBİTAK UZAY Teknolojileri Araştırma Enstitüsü bünyesinde istihdam edilmek üzere proje personeli alımı gerçekleştirilecektir. Detaylı bilgi için tıklayınız... 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.