TÜİK Merkez Teşkilatına Memur Alımı Yapıyor ! Başvurular Başladı: İşte Aranan Şartlar

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı tarafından bir ilan yayımlandı ve merkez teşkilatına kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu kamu personeli alım ilanına başvurular bugün itibari ile başladı ve 16 Ekim'e kadar devam edecektir. İlana başvuru yapacak olan adaylar şahsen veya posta yolu ile başvuru yapacaklardır.

TÜİK Merkez Teşkilatına Memur Alımı Yapıyor ! Başvurular Başladı: İşte Aranan Şartlar

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı Devlet Personel Başkanlığı resmi internet adresi üzerinden bir ilanını yayımladı. Yayımlanan ilanda Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere farklı 5 alanda memur alımı yapacağını duyurdu.

Yayımlanan ilana başvuru yapacak olan adaylarda KPSS şartı aranmaktadır. Ancak kadrolara göre KPSS şartı da değişmektedir. Kadro dağılımı ve şartları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz.

KADRO DAĞILIMI

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı ( TÜİK ) bünyesinde bulunan Merkez teşkilatındaki eksikliği karşılamak üzere İktsat 2, Ekonometri 2, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisi 10, Endüstri Mühendisliği 2 ve Harita Mühendisliği 4 olmak üzere 20 Türkiye İstatistik Kurumu Uzman Yardımcısı alımı yapılacak.

GENEL ŞARTLAR

Söz konusu ilana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Buna göre adaylarda şu şartlar aranmaktadır:

"657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki A fıkrasında bulunan genel şartları taşıyor olmak, üniversitelerin İktisat, Ekonometri ile Mühendislik Fakültelerinin Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği ve Harita Mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının birisinden mezun olmak, 01 Ocak 2019 tarihi itibari ile 35 yaşından büyük olmamak ve 2018 veya 2019 yıllarında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP14, KPSSP13 veya KPSSP1 puan türünden en az 70 puan almış olmak"

BAŞVURU DETAYLARI

Kamu personeli alımı için başvurlar bugün itibari ile başladı. Adaylar başvurularını 16 Ekim'e kadar gerçekleştirebileceklerdir. Konu ile ilgili olarak adaylar başvurularını şahsen veya posta yolu ile gerçekleştireceklerdir. Buna göre başvuru adresi "Türkiye İstatistik Kurumu Personel Daire Başkanlığı Devlet Mah. Necatibey Cad. No:114 06420 Çankaya/ANKARA" şeklinde belirtilmiştir.

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN.

Yorumlar (0)