02 Mart 2020 Pazartesi 14:18
Türk-Alman Üniversitesi duyurdu: En az 5 bin lira maaşla personel alımı yapılacak!

Türk-Alman Üniversitesi tarafından Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yeni iş ilanı yayımlandı.

RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI: AVUKAT ALIMI YAPILACAK!

Yayımlanan personel alım ilanında yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın, 2018 KPSSP3 (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle personel alımı yapılacağı açıklandı.

Türk-Alman Üniversitesi tarafından yayımlanan personel alım ilanında, "Üniversitemiz Hukuk Müşavirliği biriminde 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28.06.2007 tarih ve 26566 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar”da yer alan Ek 2 inci maddenin (b) fıkrası gereğince “Yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın, 2018 KPSSP3 (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle toplam 1 (bir) adet “Tam Zamanlı Avukat” Sözleşmeli Personel alınacaktır" denildi.

TÜRK ALMAN ÜNİVERSİTESİ PERSONEL ALIM İLANI BAŞVURU ŞARTLARI

Türk-Alman Üniversitesi personel alımı ilanı başvuru şartları şöyle:

a. 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.

b. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

c. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak.

d. Müracaat tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak.

e. 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli personel pozisyonunda görev yapmakta iken, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmeleri feshedilen veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedenler için, fesih tarihinden itibaren geçmesi gereken bir yıllık süreyi doldurmuş olmak.

f) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı ve vücut sakatlığı ile ilgili engeli bulunmamak.

g) KPSS (B) grubu KPSS P3 puan türünden puanı bulunmak.

h) Adaylarla hizmet sözleşmesi yapılacak olup, sözleşmede belirtilen şartları yerine getirmeyen adayların sözleşmeleri 1 (bir) ay içerisinde feshedilecektir.

Özel Şartlar:

a. Hukuk Fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak ve KPSS P3 puan türünden puanı olmak.

b. Başvuru son günü itibarıyla Avukatlık ruhsatına sahip olmak.

c. Baro kayıt belgesine sahip olmak,

d. Avukatlık staj süresi hariç en az (3) üç yıl mesleki tecrübesi bulunmak ve bunu belgelemek.

e. Hukuk alanında yüksek lisans yapmış olmak.

f. Kamu kurum ve kuruluşlarında en az 3 yıl hizmeti bulunmak

TÜRK ALMAN ÜNİVERSİTESİ PERSONEL ALIMI BAŞVURUSUNDA İSTENEN BELGELER

1. Başvuru Formu

2. 2018 Yılı KPSS Sınav Sonuç Belgesi

3. Nüfus Cüzdan Fotokopisi

4. İkametgah Belgesi (E-Devlet Üzerinden Alınan Belge Kabul Edilecektir)

5. Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesinin Aslı veya Noter Onaylısı (E-Devlet Üzerinden Alınan Belge Kabul Edilecektir)

6. SGK Hizmet Dökümü

7. Adli Sicil Kaydı (E-Devlet Üzerinden Alınan Belge Kabul Edilecektir)

8. Askerlik Durum Belgesi (Erkek Adaylar İçin) (E-Devlet Üzerinden Alınan Belge Kabul Edilecektir) 9. Özgeçmiş 10. Fotoğraf (2 Adet) 11.Avukatlık ruhsatı, baro kayıt belgesi ve staj bitirme belgesinin aslı veya noter onaylısı 12. Yabancı ülkelerde bulunan okullardan mezun olanların diploması ile birlikte YÖK onaylı denklik belgesi.

TÜRK ALMAN ÜNİVERSİTESİ PERSONEL ALIM İLANI BAŞVURU ŞEKLİ

Adaylar (www.tau.edu.tr) web adresinde bulunan Başvuru Formunu eksiksiz doldurarak yukarıda istenilen belgeler ile birlikte ilanın gazetede yayımlandığı tarihi izleyen 15. gün mesai bitimine (17.00) kadar Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. Posta, faks veya internet kanalıyla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

TÜRK ALMAN ÜNİVERSİTESİ PERSONEL ALIM İLANI BAŞVURU TARİHLERİ

02/03/2020- 16/03/2020

BAŞVURU ADRESİ

Türk-Alman Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Şahinkaya Cad. No: 106 Beykoz / İSTANBUL Eksik veya yanlış beyanda bulunan ve yapmış olduğu beyanı belgelendiremeyen adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem başlatılacak olup, atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecektir. Ayrıca bu kişilere Üniversitemiz tarafından bir ücret ödenmiş ise bu ücret yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE SONUÇLARIN DUYURULMASI

 Atanmaya hak kazanan adaylara ilişkin asıl ve yedek aday listeleri, Üniversitemiz web (www.tau.edu.tr) adresinden ilan edilecektir. 2018 KPSS P3 puan sıralamasına konulmak kaydı ile boş pozisyon sayısının 2 (iki) katı kadar yedek aday ilan edilir. Atanmaya hak kazanan adaylardan başvuran olmadığı takdirde veya aranan şartları taşımadığı tespit edilenlerin yerine yedek adaylar arasından başarı puanı dikkate alınarak sırasıyla yerleştirme yapılacaktır. Bu ilan tebliğ mahiyetinde olacağından ayrıca tebligat yapılmayacaktır. Bilgi İçin: Tel: 0216 333 00 00 (3563-3565) E-mail: pdb@tau.edu.tr

TÜRK ALMAN ÜNİVERSİTESİ PERSONEL ALIM İLANI METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.