Türk Standartları Enstitüsü ( TSE ) Memur Alımı Başvuruları Ne Zaman Başlayacak ? ( Kimler Başvurabilir ? )

Türk Standartları Enstitüsü ( TSE ) yayımladığı ilanı ile memur alımı yapacağını duyurmuştu. İlana başvurular ne zaman başlayacak ? Kimler başvuru yapabilir ?

Kamu Personeli Alım İlanları 18.12.2016, 10:20 01.02.2019, 21:38
Türk Standartları Enstitüsü ( TSE ) Memur Alımı Başvuruları Ne Zaman Başlayacak ? ( Kimler Başvurabilir ? )

 Türk Standartları Enstitüsü ( TSE ) Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile bir ilanını yayımlamıştı. Yayımlanan ilanda Türk Standartları Enstitüsü ( TSE ) kendi bünyesindeki çeşitli pozisyonlarda çalıştırmak üzere memur personel alımı yapacağını belirtti. İlana başvuru tarihlerinin dışında yapılan başvurular geçersiz kabul edilecektir. Ayrıca başvurular esnasında asılsız beyanda bulunan adaylar hakkında hukuki  işlem başlatma hakkı doğacaktır. İlanın detayları ise şöyle;

Alınacak Personel

- 66 Memur

Kimler Başvuru Yapabilir ?

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları taşıyanlar,

2)Tabloda belirtilen öğrenim programlarından mezun olanlar (Yükseköğretim Kurulunca tabloda yer alan bölüm mezunları ile eşdeğer haklara sahip olduğuna karar verilen yurt içindeki yükseköğretim kurumları ile denklik belgesi verilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar da diğer koşulları taşımaları ve başvuru esnasında gerekli belgeleri ibraz etmeleri kaydıyla müracaat edebileceklerdir.)

3)Tablonun 14. sırasında yer alan kadroya yapılacak başvurularda, son müracaat tarihi itibarıyla son 5(beş) yıl içerisinde yapılan Yabancı Dil Sınavından (YDS) İngilizce alanında en az (A) seviyesinde puana (90) veya Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından dil yeterliliği bakımından buna denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir puana sahip olanlar,

4) İlanda belirtilen tablonun 15. sırasında yer alan kadroya yapılacak başvurularda, son müracaat tarihi itibarıyla son 5 (beş) yıl içerisinde yapılan Yabancı Dil Sınavından (YDS) Arapça alanında en az (B) seviyesinde puana (80) veya Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından dil yeterliliği bakımından buna denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir puana sahip olanlar.

Başvuru Şekli ve Tarihi 

İlana başvuru yapacak olan adaylar " http://www.tse.org.tr " web adresi üzerinden özgeçmişlerini oluşturarak fotoğraf ve mezuniyet belgelerini elektronik ortama aktararak başvurularını gerçekleştireceklerdir. Ayrıca başvurular 2 Ocak 2017 tarihinde başlayacak ve 16 Ocak 2017 tarihine kadar devam edecektir. 

Yorumlar (1)
Ümit 3 yıl önce
Ortaöğretim mezunları için ayrılacak olan kadrolara ne zaman ve nasıl ulaşabiliriz... Herkese başarılar..