Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Tam zamanlı / Sözleşmeli Güvenlik Görevlisi alımı başvuruları başladı!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Tam zamanlı / Sözleşmeli Güvenlik Görevlisi alımı başvuruları başladı!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından geçtiğimiz günlerde duyurulan Tam zamanlı / Sözleşmeli Güvenlik Görevlisi alımı başvuruları başladı. Başvuru yapacak adayların 14 Aralık 2020 tarihine kadar belirtilen adrese başvuru yapması gerektiği aktarıldı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) güvenlik görevlisi alımı başvuru detayları haberimizde...

En az 175 cm. boyunda KPSS'den 60 puan alan adayların başvuru yapacağı güvenlik görevlisi alım ilanı  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB)  tarafından yayımlandı.

MERKEZ BANKASI GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI BAŞVURU ADRESİVE İSTENİLEN BELGELER

 Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB)  tarafından yayımlanan güvenlik görevlisi alım ilanına adaylar 14.12.2020 tarihi saat 17.30’a kadar Merkez Bankası'nın internet sitesi insan kaynakları sayfasından (insankaynaklari.tcmb.gov.tr), aşağıdaki belgeleri yüklemek suretiyle elektronik yolla yapacaklardır.

Fotoğraf

Diploma veya geçici mezuniyet belgesi

Sınav Sonuç Belgesi (KPSS)

Terhis Belgesi

Özel Güvenlik Eğitim Sertifikası (Silahlı) veya Kimlik Kartı (Silahlı)

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Tam zamanlı / Sözleşmeli Güvenlik Görevlisi alımı başvuruları başladı!

MERKEZ BANKASI GÜVENLİK GÖREVLİSİ PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

Kamu haklarından yasaklı olmamak.

Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süre hüküm giymemek ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

Alım yapılacak kadronun gerektirdiği görevi devamlı olarak yapmasına engel olmayacak beden ve ruh sağlığına sahip olmak.

Başka bir kuruluşa zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmamak, böyle bir yükümlülüğü varsa bunu Bankada çalışarak yerine getirmesi hususunda izin almış ya da bundan doğacak borcu ödemeyi kabul etmiş olmak.

01.01.1989 ve daha sonra doğmuş olmak.

Askerliğini tamamlamış veya askerlikten muaf olmak. (Erkek adaylar için)

2019 veya 2020 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS Lisans) en az 60 KPSSP1 puanı almış olmak. (Lisans mezunu adaylar için.) - 2018 yılında yapılan veya 2020 yılında yapılacak Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS Ön Lisans) en az 60 KPSSP93 puanı almış olmak. (Ön Lisans mezunu adaylar için.)

Özel Güvenlik Eğitim Sertifikasına (Silahlı) sahip olmak.

En az 175 cm. boyunda olmak. (Uygulamalı sınav öncesi boy ölçümü tarafımızca yapılacak, bu şartı sağlamayanlar uygulama sınavına alınmayacaktır.)

İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler