Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı Kamu Personel Alımı Yapıyor

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı, İşkur aracılığıyla yayımladığı ilan ile kamu personel alımı yapacağını duyurdu. Detaylar haberimizde...

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı Kamu Personel Alımı Yapıyor

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı, İşkur resmi sitesinde bir ilan yayımladı. Yayımlanan ilana göre; Büro Memuru, Bilgisayar Programcısı, Grafiker pozisyonlarında toplam 20 personel alınacak.

BAŞVURACAK ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı personel alım ilanına başvuracak adayların; en az lise mezunu olmak, ilgili KPSS puan türünden en az 60 almış olmak, daimi/tam süreli çalışmayı kabul etmek, iş tecrübesi olmak, MS Office programlarına hakim olmak, İngilizce bilmek tercih sebebidir. 

BAŞVURU YAPACAK ADAYLAR DİKKAT !

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde talebin yayımlandığı yerdeki İl/Şube Müdürlüğümüzden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler.

Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır.

 Taleplerde 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçları geçerli olup, 2016 KPSSP3 60 puanı olan adayların başvuruları kabul edilecektir.

Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, yabancı dil şartı vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dahil edilecektir.

 Merkezi sınav uygulanmayacak kişilerden (önceliklilerden) müracaat eden adaylar içerisinden öncelik belge tarihlerine göre talep sayısının 3 katını geçmeyecek şekilde isim ve adresleri ile durumlarını açıklayıcı bilgi talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. - Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir.

Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın, tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir. - Merkezi sınav kapsamında müracaat eden adaylar içerisinden en yüksek puan alandan başlamak üzere talep sayısının 3 katı olacak şekilde düzenlenecek nihai listede yer alan kişilerin isim ve adresleri, işçi talebinde bulunan kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir.

 İşyerine ismi bildirilen kişilere yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurum ve kuruluşu tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir.

Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici işgücü talebine işverence davet edildikleri hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz.

BAŞVURULARIN ALINMASI SÜRECİ

Trükiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı personel alım ilanı başvuruları 26 Eylül- 5 Ekim 2017 tarihleri arasında İşkur aracılığıyla yapılacak.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)