Türkiye Su Enstitüsü ve Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Personel Alım İçin İlan Yayımladı!

Devlet Personel Başkanlığı ve kurumların kendi web adresleri üzerinden yayımladıkları ilanlarla beraber Türkiye Su Enstitüsü ile Türk Havacılık ve Uzay Sanayii bünyesinde görevlendirmek üzere personel alımı yapacakları ifade edildi. İşte ilan detayları...

Kamu Personeli Alım İlanları 02.10.2018, 11:51 18.01.2019, 23:18
Türkiye Su Enstitüsü ve Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Personel Alım İçin İlan Yayımladı!

Kamupersoneli.net olarak kamu kurum ve kuruluşları tarafından yayımlanan personel alım ilanı detaylarını okurlarımızla paylaşıyoruz.

Söz konusu bu haberimizde Türk Havacılık ve Uzay Sanayii ve Türkiye Su Enstitüsü tarafından yayımlanan ilanlar kapsamında personel alımı gerçekleştirileceği ifade edildi.

Peki başvurular nereye yapılacak? Adaylardan talep edilen genel şartlar neler? İşte merak edilen tüm detaylar.

TUSAŞ PERSONEL ALIM İLANI

TUSAŞ tarafından yayımlanan ilanda personel alımı yapılacak olan kadrolar;

"Sürekli İyileştirme ve Yalın Üretim Mühendisi, Jet Eğitim ve Hafif Taaruz Uçağı Projesi Yük Mühendisi, Ağırlık ve Denge Mühendisi, Uçuş Performans Mühendisi, İtki Aerodinamiği Mühendisi, Aeroelastik Mühendisi, Aerodinamik Mühendisi, Donanım Tasarım Mühendisi, Aviyonik Yazılım Geliştirme Mühendisi, Aviyonik Yazılım Doğrulama Mühendisi, Engelli Personel (Teknisyen), Engelli Personel (Mühendis, Uzman)" olarak açıklandı.

SUEN PERSONEL ALIM İLANI DETAYLARI

Türkiye Su Enstitüsü yayımladığı bir ilan ile kadrosunda bulunan eksik pozisyonlarda istihdam edilmek üzere ve Türkiye Su Enstitüsünde İstihdam Edilecek Uzmanlar Hakkında Yönetmeliğin ilgili maddeleri uyarınca Uzman Personel alımı yapacağını ilan etti. 

Yayımlanan ilanda ise genel şartlar şöyle;

658 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin10 uncu maddesinde belirtilen şartlar ile Türkiye Su Enstitüsünde istihdam edilecek uzman yönetmeliğinin 6. maddesinin 1, 2, 3 fıkralarında belirlenen genel ve özel şartları taşımak, kamu hizmetinde ilk defa Enstitü bünyesinde başlayacak olanlar için son iki yıl içinde yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 70 puan almış olmak, İngilizce dilinde geçerliliği devam eden YDS'den asgari 75 puan almış olmak veya dil yeterliliği bakımından  ÖSYM Başkanlığı'nca bu denkliği kabul edilen bir belgeye sahip olmak. 

Ayrıca Türkiye Su Enstitüsü Uzman Personel alım ilanına başvuru yapacak adayların Çevre Mühendisliği bölümünden mezun olmaları isteniyor. 

Yorumlar (0)