TÜSEB Uzman ve Araştırmacı Personel Alımı İçin İlan Yayımladı

TÜSEB Uzman ve Araştırmacı Personel Alımı İçin İlan Yayımladı

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB), yayımladığı bir ilan ile kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan ilan metni ile adaylara duyurulan personel alım ilanında yer alan açık pozisyonlar, ilana başvuruda bulunacak adaylarda aranan genel şartlar ve ilanın başvuru sürecine ait ayrıntıları haberimizde bulabilirsiniz.

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB), Türkiye İş Kurumu üzerinden bir ilan yayımladı. 

TÜSEB tarafından yayımlanan ilanda Türkiye Genom Projesi kapsamında genetik alanında projelerin üretilmesi ve yönetilmesi süreçlerinde görev yapacak personel istihdamı yapılacağı açıklandı. 

TÜSEB PERSONEL ALIM İLANI YAYIMLADI

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında alım yapılacak kadrolara ilişkin yayımlanan bilgilerde Doktora derecesine sahip 6 (altı) adet Araştırmacı ve Yüksek Lisans derecesine sahip 10 (on) adet Uzman personel alımı yapacağını duyurdu. 

İlana başvuruda bulunacak adayların haiz olmaları gereken başvuru koşullarını siz okuyucularımıza aşağıda aktarıyoruz. 

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

İlan metninde yer alan başvuru koşulları arasında aşağıda yer alan şartlar yer almaktadır. İlana başvuruda bulunacak adaylar kurum tarafından açıklanan bu koşulları sağlamaları gerekiyor. 

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6), (7) ve (8) numaralı alt bentlerindeki şartlar aranır. Türk Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Askerliğini tamamlamış veya tecilli olmak (erkek adaylar için), Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak,, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucunun olumlu olması, Doktorası olan Yabancı uzmanlar için Türk vatandaşlığı şartı aranmaz ve çalışma süresinin bir yılı aşması halinde çalışma izni olması şartı aranır, Belirtilen yabancı dil yeterliliğini aşağıdaki sınavlardan birinden alınan puanla kanıtlamış olmak.

İLANA BAŞVURU SÜRECİ

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) tarafından yayımlan ilan metninde yer alan başvuru sürecine ilişkin maddede şu ifadeler yer aldı ''Başvuruların en geç 14/03/2018 tarihi saat 18:00’a kadar şahsen yapılması gerekmektedir. Posta veya elektronik ortamda gönderilen başvurular kabul edilmeyecektir. Eksik bilgi veya belge bulunan başvurular değerlendirmeye alınmayacak ve bu kişiler sözlü sınava çağrılmayacaktır. Sözlü sınav tarihi ve yeri www.tuseb.gov.tr adresinden daha sonra duyurulacaktır.''

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.