banner731

Yalova Altınova Belediyesi En Az 55 KPSS Puan Şartı İle Memur Alım İlanı Yayımladı!

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yeni bir ilan yayımlandı ve Yalova Altınova Belediyesi bünyesine memur alınacağı ifade edildi. Ayırca ilanda adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan şartı olarak en az 55 almış olmaları gerektiği duyuruldu.

Kamu Personeli Alım İlanları 25.10.2018, 13:34 18.01.2019, 00:22
Yalova Altınova Belediyesi En Az 55 KPSS Puan Şartı İle Memur Alım İlanı Yayımladı!

Yalova Altınova Belediyesi bünyesine memur alımı için Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yeni bir ilan yayımlandı.

Adaylardan kadrolara göre talep edilen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan şartı olarak en az 55 almış olmaları talep ediliyor.

KADRO DETAYLARI

Yalova Belediyesi tarafından yayımlanan ilanda duyurulan kadro detayları ise şu şekilde;

1 zabıta memuru alınacağı ifade edildi ve herhangi bir lisans programından mezun olmak istenildi. Kadın veya erkek olarak başvuruların alınacağı duyurulurken 2016 KPSS2den en az 70 puan almış olmak zorunlu.

1 Temizlik Hizmetlisi alınacağı ifade edildi ve lise veya dengi okullardan mezun olmak zorunlu olurken erkek veya kadın adayların başvuruları alınacak. KPSS puan şartı ise 2016 KPSS2den en az 55 almış olmak istenmekte.

2016 KPSS'den en az 55 puan almış olarak 1 memur alınacak ve adayların Meslek Liselerinin Büro Yönetimi veya Kooperatifçilik bölümü mezunu olması gerekiyor. Ayrıca kadın veya erkek adaylardan da başvurular talep edilebilecek.

2018 KPSS'den en az 55 puan almış olmak şartı ile 1 memur alınacak ve adayların erkek veya kadın olarak da başvuruları alınacak. Ayrıca Lisans düzeyinde eğitim veren Üniversitelerin Yönetim Bilişim Sistemleri veya Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümü mezunu olmak zorunlu.

Diğer yandan Lisans düzeyinde eğitim veren Üniversitelerin İktisat veya İşletme bölümü mezunu olmak ve 2018 KPSS'den en az 55 puan şartı almış olmak üzere 2 memur alımı yapılacağı duyuruldu.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Adaylar başvurularını 5 Kasım 2018 tarihinde yapmaya başlayacakları ve 8 Kasım 2018 tarihinde saat 17:00 itibariyle sona ereceği duyuruldu.

Yorumlar (1)
Hande 3 ay önce
Yalova altınova gibi bir bölgede 55 puanla personel almak nasil bir mantik. Yalova kpss puanin 90 ve uzerindeyken ustelik. Torpilin gözu kör olsun elini sallayan seçim zamani iki pesinde dolasan secim sonrasi hemen belediyeye.. #adaletereklamarası