Yeni İlan Yayımlandı! DSİ En Az Lise Mezunu Personel Alımı Yapıyor!

Kamu, kurum ve kuruluşları tarafından kamu personeli alımı yapılmaya devam ediliyor. Söz konusu yayımlanan ilan metni içerisinde yer alan detaylarda ise adaylardan talep edilen genel başvuru şartlarına yer verilirken adaylardan talep edilen şartlara haiz olmaları gerektiği isteniliyor. İşte ilana yönelik olarak tüm detaylar...

Kamu Personeli Alım İlanları 28.07.2018, 09:06 31.01.2019, 01:59
Yeni İlan Yayımlandı! DSİ En Az Lise Mezunu Personel Alımı Yapıyor!

Türkiye İş Kurumu tarafından ilanlar yayımlanmaya devam ediyor.

Yayımlanan ilanlarla beraber özel sektör firmaları haricinde kamu kurum ve kuruluşlarına da personel alımları yapılıyor.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilanlarla beraber adaylardan talep edilen genel başvuru şartlarına yer verilirken adaylardan belirtilen başvuru şartlarına haiz olmaları zorunlu olduğu ifade ediliyor.

Ayrıca DSİ tarafından yayımlanan ilanda Aşçı kadrosuna personel alımı yapılacağı ve alımların Türkiye genelinde gerçekleştirileceğine yer veriliyor.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Yayımlanan ilanda ise adaylardan talep edilen genel başvuru şartları,

- Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde herhangi bir İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine şahsen veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler.

- Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır.

- Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, öncelik durumu, yabancı dil vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundadır.

- Merkezi sınav uygulanmayacak kişilerden (önceliklilerden) müracaat eden adaylar içerisinden öncelik belge tarihlerine göre talep sayısının üç katını geçmeyecek şekilde isim ve adresleri ile durumlarını açıklayıcı bilgi talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir.
- Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir.

- Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın, tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir.

- Merkezi sınav uygulanmayacak kişilerden (önceliklilerden) müracaat eden adaylar içerisinden öncelik belge tarihlerine göre talep sayısının üç katını geçmeyecek şekilde isim ve adresleri ile durumlarını açıklayıcı bilgi talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir.

- Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dâhil edilecektir.

- İşyerine ismi bildirilen kişilere yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurum ve kuruluşu tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir.

- Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici işgücü talebine işverence davet edildikleri hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Yayımlanan ilana başvuru yapacak adaylar 1 Ağustos 2018 tarihine kadar başvurularını yapmak zorundalar.

Ayrıca başvuruların İŞKUR üzerinden yapılabileceği ifade ediliyor.

Yorumlar (0)