04 Temmuz 2018 Çarşamba 12:19
Yeni İlan Yayımlandı! TÜBİTAK Kamu Personeli Alımı Yapıyor
Kamu Personeli

TÜBİTAK tarafından Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yeni bir ilan yayımlandı.

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda ise TÜBİTAK ULAKBİM'e kamu personeli alımı gerçekleştirileceği belirtildi.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Yayımlanan ilanda adayların dikkate alacakları genel başvuru şartları arasında ise;

Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak. Son başvuru tarihi itibariyle askerliğini tamamlamış veya tecilli olmak (erkek adaylar için), Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı
bulunmamak.

Taksirli suçlar, kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş suçlar ile aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere; altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, nitelikli hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, göreve ilişkin sırrı açıklama, Devlet sırlarına karşı suçlardan dolayı hükümlü bulunmamak.

667 sayılı KHK kapsamında terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulu’nca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak" şartları belirtildi.

HANGİ KADROLARA ALIM YAPILACAK?

TÜBİTAK tarafından Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanında alım yapılacak kadrolar ve sayıları ise;

Ar- Ge personeli kadrosuna 7 kişi olarak açıklandı.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Yayımlanan ilanda ise başvuru tarihiyle alakalı olarak yer alan ifadelerde;

"İlana başvuruda bulunmak için “www.ulakbim.tubitak.gov.tr” adresinden İş Başvuru Sistemine kayıt olmak gerekmektedir. (Başvuru için özgeçmiş oluştururken, istenilen tüm evrakın sisteme elektronik ortamda eklenmesi ve referans kodu seçilerek başvuru yapılması zorunludur). İş Başvuru Sistemi yoluyla yapılan başvurular haricinde başvuru kabul edilmeyecektir." açıklaması yer aldı.

Ayrıca adayların başvurularını en geç 25 Temmuz 2018 tarihinde Çarşamba günü saat 17:00'a kadar yapılması gerektiği belirtildi.

KamuPersoneli.net

Not: Aktif kaynak linki kullanarak haberlerimizden alıntı yapabilirsiniz

Son Güncelleme: 01.02.2019 00:26
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.