Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 175 Personel Alımı İçin İlan Yayımladı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir ilan ile ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere 175 personel alımı yapacağını ilan etti. YSK tarafından yayımlanan ilan metnini sizlere haberimizde aktarıyoruz.

Kamu Personeli Alım İlanları 18.07.2018, 21:31 31.01.2019, 22:57
Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 175 Personel Alımı İçin İlan Yayımladı

Yüksek Seçim Kurulu, Taşra Teşkilatına Yüksek Seçim Kurulu Memur Sınav, Atama, Yer Değiştirme ve Nakil Yönetmeliği kapsamında kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. 

YSK tarafından yayımlanan ilana göre alımlar Seçim Müdürü pozisyonuna sınav usulü ile yapılacak ve söz konusu alımlar için 175 kişi istihdam edilecek. Yayımlanan ilan metninde yer alan başvuru koşulları ve ilana dair detaylar şöyle,

YSK 175 PERSONEL ALIMI YAPACAK

İlan metninde alım yapılacak kadrolara ilişkin yapılan açıklamada, yazılı ve sözlü sınavlar ile 175 adet seçim müdürü kadrolarına personel alımı yapılacağı ve yazılı sınavın ÖSYM tarafından 2 Eylül tarihinde gerçekleştirileceği ilan edildi. 

KİMLER BAŞVURUDA BULUNABİLECEK?

YSK tarafından yayımlanan 175 seçim müdürü alım ilanına başvuruda bulunacak adayların, aşağıda siz okuyucularımıza aktardığımız başvuru koşullarını sağlamaları gerekiyor. YSk tarafından belirlenen başvuru koşulları şu şekilde,

657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde belirtilen şartları taşımak, Yazılı giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş yaşını bitirmemiş olmak, (Doğum tarihi 01/01/1983 ve daha sonra olanlar) ve Hukuk fakültesi veya siyasal bilgiler, idari bilimler, iktisat ve maliye alanlarında en az dört yıllık yükseköğretim yapmış ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

BAŞVURULAR NASIL VE NE ZAMAN YAPILACAK?

Yüksek Seçim Kurulu'nun resmi internet sayfası üzerinden yayımlanan personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularına 26 Temmuz tarihinden itibaren yapmaya başlayacaklar. 2 Ağustos tarihine kadar devam edecek başvurular ÖSYM Başvuru Merkezleri (Tüm il/ilçe ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri) aracılığıyla yapılacak. 

Yorumlar (9)
karslı 1 yıl önce
lisans mezunuyum 35 yaş sınırı olduğu için hiç bir sınava başvuru yapamıyorum , tüm yaş mağdurlarına sesleniyorum gelin sesimizi duyuralım her kurumda bu engel karşımıza çıkıyor
Bahar 1 yıl önce
Bir çözümü olmalı 35 yaşındakiler çürüğemi çıktı ne oldu. Başlatın destek olacaz.
Nizamettin yalçın 1 yıl önce
Arkadaşlar işletme fakültesi giriyor mu?
Mihriban Solmaz 1 yıl önce
Aynı gün iki osym sınavı nasıl olacak
Yaş sınırı 1 yıl önce
Yine yaş lütfen birileri birşey yapsın artık kpss ye giriştede yaş sınırı koysunlarda umutlarımız harcanmasın
Rukiye kulle 1 yıl önce
Yaaaşı kaldırın ne olur 40 yapıın barii
Rukiye kulle 1 yıl önce
Yaaaşı kaldırın ne olur 40 yapıın barii
Özlem Özdemir 1 yıl önce
İşletme de idari bilimler kapsamına giriyor.
aylin 1 yıl önce
ziraat fakultesi tarım ekonomisi mezunuyum başvuru hakkım var mı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın