20 Bin Personel İhtiyacı Olan Tarım Bakanlığı'na Söz Verilen 10 Bin 551 Atama Ne Zaman Yapılacak?

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın personel ihtiyacına ve bakanlığa personel alımlarına dair soru önergesi verildi. Verilen soru önergesinde 10 bin 551 personel atamasının ne zaman yapılacağı soruldu.

20 Bin Personel İhtiyacı Olan Tarım Bakanlığı'na Söz Verilen 10 Bin 551 Atama Ne Zaman Yapılacak?

CHP Bursa Milletvekili ORHAN SARIBAL, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi verdi. 

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından verilen soru önergesinde Tarım Bakanlığı'nın personel ihtiyacına ilişkin sorular yöneltilirken bakanlığın personel alımının ne zaman yapılacağı soruldu. İşte tarım bakanlığı personel alımlarına dair verilen soru önergesi. 

TARIM BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI NE ZAMAN OLACAK?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin yanıtlaması istemiyle sunulan soru önergesinde daha önceden hükümet tarafından yapılan açıklamaları hatırlattı. Bu kapsamda bir önceki Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Ahmet Eşref Fakıbaba'nın 10 bin 551 personel ataması yapılacağı açıklamalarını anımsatan CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, 6 soru yöneltti. 

Orhan Sarıbal tarafından verilen soru önergesinde tarım bakanlığının 16 aydır alım yapmadığı ifade edilerek, ziraat mühendisi, gıda mühendisi ve veteriner hekim sayısı soruldu. Bakanlığın 20 bin personel ihtiyacı olduğu iddialarını dile getiren CHP Milletvekili Sarıbal personel ihtiyacının ne kadar olduğunu ve alımların ne zaman yapılacağını sordu. 

İşte O Soru Önergesi Metni

Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen de geçtiğimiz günlerde TBMM Genel Kurulu'nda yapmış olduğu konuşmasında bakanlığın personel alım ihtiyacını dile getirmiş ve alımların kısa sürede yapılmasını talep etmişti. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gıda mühendisi
Gıda mühendisi - 8 ay Önce

Sağlıklı ve güvenilir gıdanın teminatı gıda mühendisleri olmasına rağmen gıda denetiminde sayımız 2bin i geçmiyor. İnşAllah söz verilen ama bir türlü sözcüklere bile dökülmeyen 10.551 kadro tarım bakanlığına alınır ve 10 yıldan fazla 3-5 alımla geçiştirilen gıda mühendislerine en az 4.500 kadro ihdas edilir. 7 bin +10 bin bekçiye veriliyorsa 10.551 rahatlıkla tarım bakanlığına verilmelidir...

Zafer
Zafer - 8 ay Önce

En az 5000 veteriner hekim alınması lazım.

...
... - 8 ay Önce

Veteriner hekimsiz tarımıda hauvancılığıda ormanıda doğayıda istediğiniz kaliteye getiremezsiniz

VetHek
VetHek - 8 ay Önce

Yorulduk ya böyle gamsızlık olamaz

Veteriner teknikeri
Veteriner teknikeri - 8 ay Önce

Veteriner sağlık teknikerleri de atama bekliyor.
Bilginize.

ZİRAAT MÜHENDİSİ
ZİRAAT MÜHENDİSİ - 8 ay Önce

DAHA NE ZAMANA KADAR SESSİZ KALICAK BU ADAM ????ZİRAAT MÜHENDISLERI OLNADAN BU İŞ OLMAZ YÜRÜMEZ

Abdurrahim
Abdurrahim - 8 ay Önce

Bakanlığa ziraat teknisyeni ve ziraat tenikeri, gıda teknikeri atamalarının kesinlikle yapılması gerekir.

Can
Can - 8 ay Önce

Kesinlikle haklısın

Ayşegül çelik
Ayşegül çelik - 8 ay Önce

Tarım ve orman bakanlığı ama orman mühendisliğinin hiç adı bile geçmiyor??