20 Bin Personel İhtiyacı Olan Tarım Bakanlığı'na Söz Verilen 10 Bin 551 Atama Ne Zaman Yapılacak?

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın personel ihtiyacına ve bakanlığa personel alımlarına dair soru önergesi verildi. Verilen soru önergesinde 10 bin 551 personel atamasının ne zaman yapılacağı soruldu.

Kamu Personelleri 13.11.2018, 19:54
20 Bin Personel İhtiyacı Olan Tarım Bakanlığı'na Söz Verilen 10 Bin 551 Atama Ne Zaman Yapılacak?

CHP Bursa Milletvekili ORHAN SARIBAL, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi verdi. 

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından verilen soru önergesinde Tarım Bakanlığı'nın personel ihtiyacına ilişkin sorular yöneltilirken bakanlığın personel alımının ne zaman yapılacağı soruldu. İşte tarım bakanlığı personel alımlarına dair verilen soru önergesi. 

TARIM BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI NE ZAMAN OLACAK?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin yanıtlaması istemiyle sunulan soru önergesinde daha önceden hükümet tarafından yapılan açıklamaları hatırlattı. Bu kapsamda bir önceki Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Ahmet Eşref Fakıbaba'nın 10 bin 551 personel ataması yapılacağı açıklamalarını anımsatan CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, 6 soru yöneltti. 

Orhan Sarıbal tarafından verilen soru önergesinde tarım bakanlığının 16 aydır alım yapmadığı ifade edilerek, ziraat mühendisi, gıda mühendisi ve veteriner hekim sayısı soruldu. Bakanlığın 20 bin personel ihtiyacı olduğu iddialarını dile getiren CHP Milletvekili Sarıbal personel ihtiyacının ne kadar olduğunu ve alımların ne zaman yapılacağını sordu. 

İşte O Soru Önergesi Metni

Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen de geçtiğimiz günlerde TBMM Genel Kurulu'nda yapmış olduğu konuşmasında bakanlığın personel alım ihtiyacını dile getirmiş ve alımların kısa sürede yapılmasını talep etmişti. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (20)
Gıda mühendisi 12 ay önce
Sağlıklı ve güvenilir gıdanın teminatı gıda mühendisleri olmasına rağmen gıda denetiminde sayımız 2bin i geçmiyor. İnşAllah söz verilen ama bir türlü sözcüklere bile dökülmeyen 10.551 kadro tarım bakanlığına alınır ve 10 yıldan fazla 3-5 alımla geçiştirilen gıda mühendislerine en az 4.500 kadro ihdas edilir. 7 bin +10 bin bekçiye veriliyorsa 10.551 rahatlıkla tarım bakanlığına verilmelidir...
Esma 4 ay önce
İnşAllah arkadaşım bir seferde bizim kadrolar alım olsun .Sesiimizi duysunlar...
Zafer 12 ay önce
En az 5000 veteriner hekim alınması lazım.
... 12 ay önce
Veteriner hekimsiz tarımıda hauvancılığıda ormanıda doğayıda istediğiniz kaliteye getiremezsiniz
VetHek 12 ay önce
Yorulduk ya böyle gamsızlık olamaz
Veteriner teknikeri 12 ay önce
Veteriner sağlık teknikerleri de atama bekliyor.
Bilginize.
ZİRAAT MÜHENDİSİ 12 ay önce
DAHA NE ZAMANA KADAR SESSİZ KALICAK BU ADAM ????ZİRAAT MÜHENDISLERI OLNADAN BU İŞ OLMAZ YÜRÜMEZ
Abdurrahim 12 ay önce
Bakanlığa ziraat teknisyeni ve ziraat tenikeri, gıda teknikeri atamalarının kesinlikle yapılması gerekir.
Can 12 ay önce
Kesinlikle haklısın
Ayşegül çelik 12 ay önce
Tarım ve orman bakanlığı ama orman mühendisliğinin hiç adı bile geçmiyor??
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın