2017 ÖSYM Uzman Personel Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) bünyesinde alınacak sözleşmeli uzman personeller için başvuru sonuçları açıklandı.

Kamu Personelleri 09.03.2017, 10:50 05.02.2019, 15:03
2017 ÖSYM Uzman Personel Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde bir ilan yayımlayarak sözleşmeli personel alacağını duyurmuştu. 

ÖSYM personel alım ilanı başvuruları 28 Şubat 2017'de sona erdi ve personel alımı başvuru sonuçları 8 Mart 2017'de ÖSYM tarafından açıklandı.

Sınav Süreci:

* T abloda yer alan öğrenim dallarına ilişkin bilgi düzeyi

* Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü

* Liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu

*  Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı

* Genel yetenek ve genel kültürü

* Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, yönlerinden değerlendirilerek gerçekleştirilir.

Sözlü sınavda başarılı olmak için en az 70 puan alınması gerekir.

Sonuçlara İtiraz:

Sözlü sınavda 100 üzerinden 70 ve üzeri puan alan adaylardan; en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere, atama yapılacak pozisyon sayısı kadar asıl olarak kazananların listesi belirlenir.

Başkanlığın ihtiyaç ve gerekli görmesi halinde yedek liste belirleyebilir. Yedek listede yer alan adaylar, ilgili alandaki asıl adayın göreve başlamaması durumunda kurum tarafından başarı sırasına göre atanabilir. Yedek adayların daha sonraki sınavlar için müktesep hak veya herhangi bir öncelik hakkı yoktur.

Sınav sonucu, ÖSYM Sonuç Sistemi üzerinden (sonuc.osym.gov.tr) ilan edilecektir. Ayrıca tebligat yapılmaz. Sınav sonuçlarının ilan edilmesinden itibaren yedi gün içinde yazılı olarak Başkanlığa itiraz edilebilir.

Yorumlar (1)
Yok isim 2 yıl önce
Kısaca tanıdıklarını aldılar bu kadar basit