2017 PTT personel alımı ilanı yayınlanacak mı? İşte detaylar...

2017 PTT personel alımı ilanı yayınlanacak mı diye merak eden adaylar PTT İnsan Kaynakları resmi internet sitesine akın ediyor. Peki, ilanlar yayınlanacak mı?

Kamu Personelleri 02.02.2017, 21:50 03.02.2019, 14:07
2017 PTT personel alımı ilanı yayınlanacak mı? İşte detaylar...

2017 PTT personel alımı ilanı yayınlanacak mı diye merak eden adaylar PTT İnsan Kaynakları resmi internet sitesine akın ediyor. Peki, PTT memur personel alım ilanları yayınlanacak mı?

PTT en son personel alımını 2016 yılı Mayıs ayında gerçekleştirmişti. PTT tarafından yayınlanan ilanda Mayıs ayında 1038 personel alımı yapılacağı duyurulmuştu. 2017 yılında personel alımı beklenen kurumların başında PTT yer alıyor. Onbilerce adayın merakla beklediği PTT personel alım ilanları ne zaman yayımlanacak? Herkes bu sorunun cevabını merak ediyor. Kamupersoneli.net olarak tüm ilanları 7/24 olarak sizlere aktarmaya devam ediyoruz. PTT personel alımını duyurduğu zaman her ilanda olduğu gibi detayları bizden öğreneceksiniz.

KPSS 2016/2 memur atamalarının gerçekleştirilmesiyle adaylar KPSS puanlarıyla kamu kurum ve kuruluşlarına yerleşmek istiyorlar. Kamu Personeli Seçme Sınavı'na katılan 6 milyon adaya 2051 kadro verilince umutlar kırılmıştı. ÖSYM 9 Ocak 2017 tarihinde akşam saatlerinde KPSS 2016/2 tercih sonuçlarını açıkladı. Memur olarak atanamayan adaylar ise kurumlardan atama ilanı bekliyor. 

2016 yılı Kasım ayında CHP Milletvekili Erdin Bircan'ın "PTT personel alımı yapacak mı?" soru önergesiyle beraber gözler tekrar PTT'ye çevrildi. Şimdi herkes merakla PTT personel alımı ilanının ne zaman yayımlanacağını merak ediyor.

PTT PERSONEL ALIMLARI 2016 YILI MAYIS AYINDA YAPILDI

PTT son olarak 2016 yılı Mayıs ayında Avukat, Mimar, Mimar (İç Mimar), Mühendis (Bilgisayar, Elektrik, İnşaat ve Harita), Gişe ve Büro Görevlisi, Gişe ve Büro Görevlisi (Endüstri Mühendisliği Mezunu), Gişe ve Büro Görevlisi (Grafik Tasarım), Gişe ve Büro Görevlisi (Görsel Sanatlar), Gişe ve Büro Görevlisi (Medya), Gişe ve Büro Görevlisi (Radyo-Tv-Sinema), Gişe ve Büro Görevlisi (Arapça Bilen), Gişe ve Büro Görevlisi (Çince Bilen), Gişe ve Büro Görevlisi (Fransızca Bilen), Gişe ve Büro Görevlisi (İspanyolca Bilen), Tekniker (Bilgisayar, Elektrik, Makine, İnşaat ve Harita), Dağıtıcı kadro ve pozisyonlarına alım yapmıştı.

Yorumlar (6)
bekir 3 yıl önce
yardımcıolursanızSağol Allah razı olsun
nihat 3 yıl önce
senden de Allah razı olsun kardeş
Bir garip kul 3 yıl önce
Benide alin işe
eylem 3 yıl önce
nasıl basvuru yapıcaz
Kimsesiz 3 yıl önce
Hocam bende açık lise mezunuyum Beni de alın kpss sınavında girmuşim hocam
Seda 3 yıl önce
Nasıl başvuru yapcaz