10 Nisan 2018 Salı 12:41
2018 EKPSS / Kura İle Çevre Bakanlığına Atananlar Dikkat

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının resmi web adresi üzerinden bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda 2018 - EKPSS/KURA Yerleştirme Sonucuna Göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığı memur kadrosuna atananlardan istenilen belgelerin belli olduğu ifade edildi.

Konu ile ilgili olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayımlanan duyurunun detaylarını kamupersoneli.net olarak ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz. Buna göre Çevre Bakanlığına yerleştirilen adayların atamalarının yapılabilmesi için dilekçe ekinde istenilen belgelere sahip olmaları gerekiyor. 

Adaylar bu belgeleri 20 Nisan 2018 tarihine kadar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığına elden veya posta yoluyla teslim etmeleri gerekmektedir. Bu konu hakkında yayımlanan duyuruda ise şu ifadelere yer verildi:

YAYIMLANAN DUYURU

Söz konusu duyuruda "Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına 2018-EKPSS/KURA Yerleştirme İşlemleri ile Bakanlığımız emrinde memur kadrosuna yerleştirilen adayların atamalarının yapılabilmesi için aşağıdaki belgelerin dilekçe ekinde plastik telli dosya içinde adres ve ulaşılabilecek telefon numaralarını belirtilmek suretiyle en geç 20/04/2018 Cuma günü mesai bitimine kadar Bakanlığımız Personel Dairesi Başkanlığına elden veya posta yoluyla teslim edilmesi gerekmektedir.

Resmi Gazetenin 03/05/2002 tarihli ve 24744 sayılı nüshasında yayımlanan "Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin" 25 inci maddesinde, "…atama için öngörülen koşullara uymayan veya gerekli belgeleri süresi içinde getiremeyen adayların atamaları yapılamaz." hükmünü amir olup, belirtilen tarihe kadar evraklarını teslim etmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır." ifadelerine yer verildi.

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1 - Dilekçe

2 - Atama Başvuru formu

3 - Diplomanın Tasdikli Örneği (Herhangi bir Kamu Kurum veya Kuruluşunda tasdik ettirilmesi ya da Bakanlığımızca onaylanmak üzere aslı ile birlikte fotokopisinin getirilmesi)

4 - EKPSS Yerleştirme Sonuç Belgesi (İnternet Çıktısı)

5 - Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (1 adet)

6 - Askerliğe İlişkin Durum Belgesi (Askerliği yapanlar için detaylı terhis belgesi)

7 - Sağlık Kurulu Raporu Aslı (Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre en az %40 ve üzeri çalışabilir engelli olduğunu gösterir sağlık kurulu raporu)

8 - Adli sicil ve arşiv kaydına dair belge (Resmi kuruma başvuru için alınması)

9 - Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (3 Adet) (Bilgisayar Ortamında Doldurulacak, Çıktıları İmzalanacak ve Resim Yapıştırılacaktır.)

10 - Mal Bildirim Formu (Tek Sayfaya Arkalı-Önlü) (Elle Doldurulacaktır.)

11 - Daha önce Kamu Kurum ve Kuruluşlarında (Mülga) 5434 sayılı T.C. Emekli Sandığı Kanunu kapsamında görev yapmış olanlar için hizmet belgesi

12 - 6 adet Vesikalık Fotoğraf (Son üç ay içerisinde çekilmiş) (Erkek adaylar için kravatlı)

Son Güncelleme: 12.02.2019 09:40
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.