2019 Polis Alımlarında PÖH Başvuruları Nasıl Yapılacak? PÖH- Polis Özel Harekat Alımı Başvuru Şartları Neler? EGM PÖH Alımı 2019 Şartları

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi tarafından gerçekleştirilecek polis alımlarında Polis Özel Harekat- PÖH alımının nasıl yapılacağı merak ediliyor. Peki PÖH alımı nasıl yapılacak? İşte 2019 yılı PÖH alımı detayları.

Kamu Personelleri 01.05.2019, 18:39
2019 Polis Alımlarında PÖH Başvuruları Nasıl Yapılacak? PÖH- Polis Özel Harekat Alımı Başvuru Şartları Neler? EGM PÖH Alımı 2019 Şartları

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan yeni bir açıklama gelmişti ve Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesinde 35 bin polis alımı yapılacağı açıklanmıştı.

Bununla beraber Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) polis alımında 23. dönem POMEM polis alım duyurusu geldi ve 15 bin polis alımı yapıldı.

Daha sonra 24. Dönem POMEM polis alımı dıuyurusu yayımlanmıştı ve 3 bin kadın polis alımı yapılmıştı.

EN AZ LİSE MEZUNU POLİS ALIMI

Diğer yandan diğer polis alımlarının 2019 yılı içerisinde yapılacağı biliniyor ve Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) polis alımı kapsamında ilanın ne zaman yayımlanacağı bilinmemekte.

Bu nedenle polis alımında mezuniyet şartının en az lise olacağı bildirildi ve söz konusu polis alımı ise POMEM, PMYO, PÖH ve PAEM kapsamında yapılacak.

Ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) hemen her yıl Polis Meslek Yüksek Okulu bünyesinde polis alımları yapıyor.

Polis alımlarını ise TYT puanlarına göre gerçekleştirmektedir. Adaylara hatırlatam; başvuru apacak adayların YKS 'de TYT oturumuna başvuruda bulunması zorunludur.

2019 YILI PÖH ALIMI TÜM DETAYLARI

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Özel Harekat alımıyla alakalı olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan açıklama geldi.

Bakan soylu 2019 yılı PÖH alımı konusunda talimat verdiğini bildirdi ve personel ihtiyaç durumunun Polis Akademisi Başkanlığı tarafından bildirileceğini söyledi.

Yorumlar (1)
İbrahim gökçen 6 ay önce
Ben polis olmak istiyorum ama orta okul mezunuyum benim neyapmam lazim yada nasıl polis olabilirm hiç bir sağlık sorunum yok saygılar efendim