23. Dönem POMEM Sonuçları Açıklandı ! Şimdi Ne Olacak ?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 23. dönem POMEM sonuçları açıklandı. Sonuçların açıklanmasının ardından adaylar bundan sonraki süreçte neler yapılacağını araştırıyorlar.

Kamu Personelleri 13.03.2019, 15:19 13.03.2019, 16:23 Batuhan
23. Dönem POMEM Sonuçları Açıklandı ! Şimdi Ne Olacak ?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı ve yayımlanan duyuruda 23. dönem POMEM sonuçlarının adayların erişimine açıldığı ifade edildi. 

Konu ile ilgili olarak Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

"23.Dönem POMEM Giriş Sınavı sonuçları açıklanmıştır. Adaylara sonuçlar, posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla bildirilmeyecek olup, resmi internet sitemiz üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat niteliğindedir. 

Yedek planlamalara ilişkin sonuçlar da resmi internet sitemizde açıklanacak, yedek olarak planlanan adaylara posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır. Bu nedenle sınav sonucunda yedek olarak belirlenen adayların yapılacak yedek planlamalar ile ilgili olarak resmi internet sitemizi takip etmeleri gerekmektedir."

Sonuçların açıklanmasının ardından neler yapılacağı adaylar tarafından araştırılıyor. Buna göre sonuçlara göre başarılı olan adaylar 18 Mart saat 17.00'a kadar kayıt işlemlerini yapmaları gerekmeketdir. Ayrıca kayıt yapıldıktan sonra okuldan çıkışa izin verilmeyecektir. 

Bunun yanı sıra adaylar yanlarında Kıyafet, kravat, kumaş pantolon, gömlek, vb eşyaları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. 

Ayrıca adaylar POMEM kayıtları sırasında diploma, askerliğini yapmışsa terhis belgesi, nüfus cüzdanı gibi belgeleri yanlarında bulunduracaklardır.

Yorumlar (0)