24. Dönem POMEM Polis Alımı Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Bilindiği gibi 23. dönem POMEM sonuçları açıklandıktan sona 24. dönem POMEM polis alımı sürecinin başlayacağı ifade edilmişti. 23. dönem POMEM sonuçları açıklandı. Bu bağlamda yeni polis alımı için başvuruların ne zaman başlayacağı araştırılıyor.

Kamu Personelleri 19.03.2019, 09:56 Batuhan
24. Dönem POMEM Polis Alımı Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

24. dönem POMEM başvuruları ne zaman başlıyor? Polis olmak isteyen ve yapılacak duyuruları takip eden vatandaşların gözü Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanacak olan duyuruda.

Konu ile ilgili olarak araştırmalarına devaö eden adaylar 24. dönem POMEM polis alımı başvurularının ne zaman başlayacağını sorguluyorlar. 

Polis Akademisi tarafından gerçekleştirilen POMEM'lerde eğitim almak isteyen binlerce adaylar POMEM polis alımı başvurularının ne zaman başlayaağını araştırıyorlar. 23. dönem POMEM polis alımı sonuçlarının açıklanmasının ardından polis alımı sürecinin başlayacağı ifade edilmişti. Ancak polis alımı başvurularının ne zaman başlayacağı açıklanmadı. 

Başvuru tarihleri belli olduğunda adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. 

GENEL ŞARTLAR

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Ön lisans, lisans mezunları ve bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından kabul edilen Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabilir, (Yabancı Ülkeden alınan ön lisans, lisans diplomaları YÖK Başkanlığından alınan denklik belgesi ile birlikte kabul edilecektir.)

Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak, (Polis Okullarına alınacak erkek öğrencilerin en az 167 cm, bayan öğrencilerin en az 162 cm boy uzunluğu olacaktır.)

Kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak,

Erkek adaylar için intibak eğitiminin başladığı tarih itibariyle 1111 Sayılı Askerlik Kanununa göre silahaltında bulunmamak.

Adaylarda, 31 Aralık 2018 itibarıyla 30 yaşından gün almamak, lisans mezunları için 2017 veya 2018 yıllarında yapılan KPSS'lerin birinden P3 puan türünde en az (60,00) ve üzeri puan, Emniyet Teşkilatı personeli, şehit veya vazife malulü eş veya çocuklarından ise bu sınavlarda P3 puan türünde en az (48,00) ve üzeri puan, ön lisans mezunları için yapılan 2016 yılı KPSS P93 puan türünden en az (70,00) ve üzeri puan, Emniyet Teşkilatı personeli, şehit veya vazife malulü eş veya çocuklarından ise 2016 yılı KPSS P93 puan türünde en az (56,00) ve üzeri puan almış olmak 

Yorumlar (28)
Ozi 4 ay önce
Önlisans kpss PUANI DÜŞÜRÜLSÜN
Ceycey 4 ay önce
Puan dahada artsin lütfen
Canan 4 ay önce
Önlisans puanı düşürülsün
Kürşadt 4 ay önce
Önlisans kpss PUANI düşsün lütfennn
Koray 4 ay önce
POMEM alımlarında yaş şartının "1 OCAK esas alınarak 32 yaşını doldurmamış olmak" olarak düzenlenmesini talep ediyoruz...
Adnuf 4 ay önce
Önlisans kpss puanı en azından 60.65 olsun
hulya 4 ay önce
24.Pomem onlisans 65 e cekilmelidir. Standart sapmadan dolayi dusen puanlarimizin iyilestirilmesini sayin yetkililerimiz yapacaktir insAllah. Ve puan dusmesini istemeyen bencil insanlar insAllah kazanamazsiniz kalbinizi bozdugunuz icin . HOSCAKALIN
Mustafa 4 ay önce
Lisansa 60 puan varda on lisansa neden 70 puan biraz düşürün barajı millet girsin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın