3 Bin Kadın/Erkek Komiser Yardımcısı Adayı Alımı Başvuruları Sona Eriyor

Polis Akademisi Başkanlığı 3 bin Komiser Yardımcısı alım ilanına başvuru süreci 19 Eylül itibariyle sona eriyor. İlana başvuru yapacak adaylar için kadro detaylarını ve ilana başvuru koşullarını haberimizde tekrar hatırlatıyoruz.

Kamu Personelleri 19.09.2018, 00:40 30.01.2019, 19:39
3 Bin Kadın/Erkek Komiser Yardımcısı Adayı Alımı Başvuruları Sona Eriyor

Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi (PAEM) Müdürlüğüne 3 bin Komiser Yardımcısı adayı alımı yapılacağı duyurulmuştu. Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayımlanan alım ilanında alımlarda kadın ve erkek adayların başvuru yapabileceği bildirilmişti. 

Polis Akademisi Başkanlığı'nca yayımlanan söz konusu Komiser Yardımcısı alım ilanına başvuru süreci 19 Eylül itibariyle sona eriyor. İlana dair detayları siz okuyucularımıza tekrar hatırlatıyoruz. 

3 BİN KOMİSER YARDIMCISI ALIM İLANI

Komiser Yardımcısı alım ilanı için yayımlanan kadro detaylarına göre; kadın adaylar için 300 kontenjan ayrıldığı erkek adaylar içinde 2 bin 700 kontenjan ayrıldığı bildirildi. İlan edilen bu 3 bin Komiser Yardımcısı alım ilanı kadrosuna başvuru yapacak kadın ve erkek adayların 2017 ve 2018 KPSS'den en az 70 almış olmaları gerekiyor. İlana başvurular için talep edilen diğer koşullarını sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

KOMİSER YARDIMCISI ALIMI İÇİN TALEP EDİLEN KOŞULLAR

2018-2019 Eğitim Öğretim yılı Polis Amirleri Eğitim Merkezi öğrenci adaylığına başvuru yapacak adayların haiz olmaları talep edilen koşulları sizlerle paylaşıyoruz. Bu başvuru koşulları eğitim, KPSS, yaş, sağlık ve genel koşullardan meydana geliyor. Sizlere aşağıda aktardığımız bu koşullara haiz olmayan adayların başvuruları geçersiz kabul edilmeyecek. 

İşte ilan metninde yer alan başvuru koşulları;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Lisans mezunu olmak, 01 Ocak tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için otuz yaşından gün almamış olmak, Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak, Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak, Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak, Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

BAŞVURU SÜRECİ İÇİN SON GÜN

3 bin Komiser Yardımcısı alım ilanına ön başvuru süreci 19 Eylül tarihinde sona erecek. İlana başvuru yapacak adaylar ön başvurularını yaptıktan sonra 19 Eylül 2018 saat 17:00’a kadar Halk Bankası Gölbaşı/ANKARA Şubesi nezdinde bulunan 2018 Yılı 4.Dönem PAEM Lisans Mezunu Giriş sınavı hesabına 100 TL sınav başvuru ücreti yatıracaklar. 

Yorumlar (0)