4 Bin ASDEP Personeli Alımı Yapılacak! İlanın 2018 Sona Ermeden Yayımlanması Bekleniyor

ASDEP personel alımları aylardır bekleniyor. Binlerce adayın merak ettiği alımlar için ilan ne zaman yayımlanacağı merak konusu. Kamupersoneli.net olarak söz konusu alımların ne zaman olacağını ve yapılan açıklamalara dair detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Kamu Personelleri 13.11.2018, 20:45
4 Bin ASDEP Personeli Alımı Yapılacak! İlanın 2018 Sona Ermeden Yayımlanması Bekleniyor

Merakla beklenen personel alım ilanlarının başında ASDEP personel alım ilanları geliyor. On binlerce aday ASDEP personel alım ilanlarını aylardır bekliyorlar. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya tarafından yapılacağı duyurulan ASDEP personel alımlarına dair detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

ASDEP PERSONEL ALIMLARI NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aile Bakanlığı bünyesine yapılacak olan personel alımlarına dair yapmış olduğu açıklamasında, 4 bin yeni alım olacağını çok net bir şekilde ifade etmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında o dönem bakanlık bünyesine yapılan alımları hatırlatmış ve o alımlara ek 4 bin alım daha yapılacağını ilan etmişti. 

"Programla, hizmetlerin tüm ihtiyaç grupları için ulaşılabilir olması, sosyal hizmete ihtiyacı olan bireylerin öncelikle yaşadıkları ortamda kendilerine yeterli hale gelmesi, sosyal hizmet ve yardıma ihtiyaç duyan aileye yerinde, etkili ve yaygın bir hizmet sağlanacaktır. Şu ana kadar 3.000 ASDEP personeli istihdam edilmiştir. Önümüzdeki dönemde 4.000 personelin daha istihdam edilmesi, mevzuat altyapısının ve belli bir aşamaya gelinen bilgi işlem altyapısının tamamlanmasıyla Programın ülke çapında etkin bir şekilde uygulanması sağlanacaktır." 

2018 Yılı Bitmeden Alım Olacak Denmişti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından kısa bir süre sonra o dönem ile ve Sosyal Politikalar Bakanı olan Fatma Betül Sayan Kaya da konuyu ele almış 2018 yılı içinde ASDEP Personeli alımlarının yapılacağı açıklanmıştı. Ancak yapılan o açıklamaların üzerinden aylar geçti ve halen ilan yayımlanmadı. Genel seçimler, kabine değişimi süreçlerinin de atlatılmasının üzerinden oldukça bir süre geçmiş olmasından dolayı adaylar alımların yayımlanmasını bekliyorlar. 

Bu kapsamda KPSS vurgusunda bulunan adaylar ilanın 2018 yılı sona ermeden yayımlanması gerektiğini dile getiriyorlar. Size göre alımlar ne zaman ve hangi koşullar altında yapılmalı? İlana başvuru şartları nasıl olmalı? Haberimizin altına yorum yaparak düşüncelerinizi dile getirebilirsiniz?

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (21)
Seçkin 12 ay önce
Önlisans sosyal hizmetler mezunlarındanda alım yapılsın.
Shu 12 ay önce
Lisans sosyal hizmet mezunları bu alımı bekliyo söz verildi uzun zamandır ses çıkmıyor bir an önce verilen soz yerine getirilmeli, sosyal hizmet mezunlarini n mağduriyeti giderilmeli
Gülşah 12 ay önce
Sosyal hizmetler uzman oluyor asdep ciler sosyoloji bitirenlerdir. Sosyal hizmetler den mezun olanlar çalışma alanları geniş yüksek kpss puanına da gerek yok. Sosyologların yerine göz dikmeyin.
Sosyal Hizmet uzmanı 12 ay önce
Aile sosyal destek programı tabandan başlayarak bütün ülkenin soayal refahının yükseltilmesini amaçlamaktadır. Bu nedenle birey grup ve toplumla çalismayi profesyonel olarak bilen bunun örgun egitimini almış sosyal hizmet uzmanlari istihdam edilnelidir. Cunku biz örgun egitim almis uzmanlar hele de lisans egitiminde makalesi raporu spssi endnotu bitmeyen braporun basliginda ufak bir hata yuzunden cocuk gibi azarlanan bir ekolün oögrencisiyseniz 3 yil cekmedigimiz cile kalmiyor ustune son yilimizi haftada 5 gun tek kurus para almadan staj yaparak geciriyoruz. Bu nedenle bu kadrolar yalnizca örgun egitim almis shularindir. Sosyologların ilgisiz yerlerde gorevlendirilmesinden oturu istihdam alanimiz durduk yere daraldı. Lütfen okuyup arastirip ama en onemlisi elinizi vicdaniniza koyarak etik anlayisinizi devreye sokarak hak talebinde bulunun. Sosyologlarin vb mesleklerin sosyal hizmet alanina yapilan alimlarin durdurulmasi, istihdam edilenlerin gorevden alinmalari tek duam ve istegimdir.
Erdal 12 ay önce
Bu istihdamın öncelikli ve gerekli olarak sosyal hizmet lisans mezunlarının hakkı baska da hiç kimsenin değildünyanın neresine giderseniz bunu soylecektir
Ayten 12 ay önce
Mümkünse yaş şartını kaldırıp önlisans sosyal hizmetlerden de alım olsun.madem alım yapılmayacak neddn bu bölümün 2 yıllığı var millet yalandan mu okudu.
Rıdvan kaya 12 ay önce
Alımlar kasım ayı içinde yapılmalıdır. Başvurular internet üzeri ikametgah şartı olmadan yapılmasını talep ediyoruz
Shu 12 ay önce
Ya yeter artik onca insan bu alimlari bekliyo herkesin bir hayati var evi colugu cocugu var is bulmak calismak zorundayiz neden soz verilen alim olmuyor. Ciddiye alin lutfen
Konyalı 12 ay önce
Sosyal hizmet mezunlarına ağırlık verilmeli ve alımlar kasım ayı çıkmadan başlamalı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın