4 Bin ASDEP Personeli Alımı Yapılacak! İşte Detaylar

ASDEP personel alımları aylardır bekleniyor. Binlerce adayın merak ettiği alımlar için ilan ne zaman yayımlanacağı merak konusu. Bizlerde merak edilen detayları paylaşıyoruz.

4 Bin ASDEP Personeli Alımı Yapılacak! İşte Detaylar

Merakla beklenen personel alım ilanlarının başında ASDEP personel alım ilanları geliyor. On binlerce aday ASDEP personel alım ilanlarını aylardır bekliyorlar. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya tarafından yapılacağı duyurulan ASDEP personel alımlarına dair detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

ASDEP PERSONEL ALIMLARI NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aile Bakanlığı bünyesine yapılacak olan personel alımlarına dair yapmış olduğu açıklamasında, 4 bin yeni alım olacağını çok net bir şekilde ifade etmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında o dönem bakanlık bünyesine yapılan alımları hatırlatmış ve o alımlara ek 4 bin alım daha yapılacağını ilan etmişti. 

"Programla, hizmetlerin tüm ihtiyaç grupları için ulaşılabilir olması, sosyal hizmete ihtiyacı olan bireylerin öncelikle yaşadıkları ortamda kendilerine yeterli hale gelmesi, sosyal hizmet ve yardıma ihtiyaç duyan aileye yerinde, etkili ve yaygın bir hizmet sağlanacaktır. Şu ana kadar 3.000 ASDEP personeli istihdam edilmiştir. Önümüzdeki dönemde 4.000 personelin daha istihdam edilmesi, mevzuat altyapısının ve belli bir aşamaya gelinen bilgi işlem altyapısının tamamlanmasıyla Programın ülke çapında etkin bir şekilde uygulanması sağlanacaktır." 
2018 Yılı Bitmeden Alım Olacak Denmişti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından kısa bir süre sonra o dönem ile ve Sosyal Politikalar Bakanı olan Fatma Betül Sayan Kaya da konuyu ele almış 2018 yılı içinde ASDEP Personeli alımlarının yapılacağı açıklanmıştı.

Ancak yapılan o açıklamaların üzerinden aylar geçti ve halen ilan yayımlanmadı. Genel seçimler, kabine değişimi süreçlerinin de atlatılmasının üzerinden oldukça bir süre geçmiş olmasından dolayı adaylar alımların yayımlanmasını bekliyorlar. 

Bu kapsamda KPSS vurgusunda bulunan adaylar ilanın 2018 yılı sona ermeden yayımlanması gerektiğini dile getiriyorlar. Size göre alımlar ne zaman ve hangi koşullar altında yapılmalı? İlana başvuru şartları nasıl olmalı? Haberimizin altına yorum yaparak düşüncelerinizi dile getirebilirsiniz..

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2019, 20:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nur
Nur - 5 ay Önce

Sosyolog alımı yapılsın, toplumun buna ihtiyacı var

Zeynep
Zeynep - 5 ay Önce

Sosyolog alımı yapılmalı!!

Aslı
Aslı - 5 ay Önce

Bu işe çok ihtiyacım var.Kpss puanı 60 üzerinden alım yapılsın istiyorum lütfen yetkililer bunu düşünsünler işe ihtiyacı olanları düşünsünler.

kersentaş
kersentaş - 5 ay Önce

beş katı kadar alınması

ahmet
ahmet - 5 ay Önce

yillardir bu alimi bekliyoruz.2017 kpss hic kullaadi asdep alimi 2017 ve 2018 kpss alim olmasi gerekir

Arzu
Arzu - 5 ay Önce

Kpss puanı düşürülsün..yaş geçiyor işiziz..

Nuran
Nuran - 5 ay Önce

Ne kadar psikolojik alacak acaba