4/B Statüsünde Çalışan Öğretmenler ve Diğer Kamu Personelleri Kadro Talep Ediyor

Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B statüsünde çalışan kamu personelleri sosyal medya üzerinden bir kampanya başlatarak kadro talebinde bulunuyorlar. Erken seçim öncesi taleplerini sosyal medya üzerinden duyurmaya çalışan kamu personellerinin taleplerini haberimizde aktarıyoruz.

4/B Statüsünde Çalışan Öğretmenler ve Diğer Kamu Personelleri Kadro Talep Ediyor

Devlete bağlı kurumlarda 4/B statüsünde çalışan kamu personelleri kadroya geçmek amacıyla sosyal medya üzerinden bir kampanya başlattılar. 

Sözleşmeli öğretmenler ve diğer kamu kurumlarında çalışan sözleşmeli personellerin katıldığı kamyanyada kapsamında hükümetten sözleşmeli personellerin kadrolu personel statüsüne geçirilmesi adına adım atılması isteniyor. 

TALİP GEYLAN'DA DESTEK VERİYPR

Türk Eğitim Sen Başkanı Talip Geylan'da sosyal medya üzerinden başlatılan bu etkinliğe destek veriyor. Talip Geylan konuya dair yapmış olduğu paylaşımında ''Eş durumu tayin hakkından dahi mahrum bırakılan meslektaşlarımızın feryadına ortak oluyoruz. 24 Haziran seçimine giderken #4BliyeKadro talebimizde ısrarcıyız.'' ifadelerini kullandı. 

#4BliyeKadro ETİKETİYLE YAPILAN BAZI PAYLAŞIMLAR

Sosyal medya üzerinden başlatılan kampanya kapsamında çok sayıda kamu personeli yapmış oldukları paylaşımlar ile kadro taleplerini iletiyorlar. Kamupersoneli.net olarak bizlerde sözleşmeli personellerin kadro taleplerine ilişkin paylaşımlarından bazılarını siz okuyucularımıza aktarıyoruz. 

''#4BliyeKadro verilmeli, onlar da önünü görebilmeli, ileriye dönük plan yapabilmelidir.''

''Aynı işi yapan çalışanlar farklı statülere tabi bırakılamaz. #4BliyeKadro verilmesi adaletin gereğidir. Hükümet bu haklı talebe kör bakmamalı, sağır durmamalıdır.''

''#4BliyeKadro öğretmenin sözleşmelisi ücretlisi kadrolusu olmaz.''

''#4BliyeKadro seçim öncesi çalışana verilebilecek en büyük müjdedir. Kadrolu istihdam dışındaki sözleşmeli istihdam şekillerini Türk Eğitim Sen olarak reddediyoruz''

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2018, 21:46
YORUM EKLE