Alexa
02 Eylül 2016 Cuma 08:35
672 Sayılı KHK Yayımlandı 50 Bin 875 Kamu Personeli Memuriyetten Atıldı

15 Temmuz 2016 FETÖ'nün kanlı darbe girişimi sonrasında başlatılan soruşturmalarda FETÖ ile bağlantısı tespit edilen kamu personeline yönelik çalışmaların bir kısmı tamamlandı ve 50 bin 875 kişi memurluktan atıldı. Memuriyetten atılanların listesi Resmi Gazete'de yayımlandı. İşte 672 Sayılı KHK 'nin tam metni ve kamudan atılan kişiler...

 1 Eylül 2016 PERŞEMBE

Resmi Gazete
Sayı : 29818 (Mükerrer)

KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME

OLAĞANÜSTÜ HAL KAPSAMINDA KAMU PERSONELİNE İLİŞKİN ALINAN TEDBİRLERE DAİR KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME


Karar Sayısı: KHK/672

Olağanüstü hal kapsamında kamu personeline ilişkin bazı tedbirler alınması; Anayasanın 121 inci maddesi ile 25/10/1983 tarihli ve 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanununun 4 üncü maddesine göre, Cumhurbaşkanının başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu'nca 15/8/2016 tarihinde kararlaştırılmıştır.


Amaç ve kapsam

MADDE 1- (1) Bu Kanun Hükmünde Kararname ile 20/7/2016 tarihli ve 2016/9064 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla ülke genelinde ilan edilen olağanüstü hal kapsamında, kamu personeline ilişkin bazı tedbirlerin alınması amaçlanmaktadır.
Kamu personeline ilişkin tedbirler


MADDE 2- (1) Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan;
a) Ekli (1) sayılı listede yer alan kişiler kamu görevinden,

b) Ekli (2) sayılı listede yer alan kişiler Emniyet Genel Müdürlüğü teşkilatından,

c) Ekli (3) sayılı listede yer alan kişiler Jandarma Genel Komutanlığı teşkilatından,

ç) Ekli (4) sayılı listede yer alan kişiler Sahil Güvenlik Komutanlığı teşkilatından,
başka hiçbir işleme gerek kalmaksızın çıkarılmıştır. Bu kişilere ayrıca herhangi bir tebligat yapılmaz. Haklarında ayrıca özel kanun hükümlerine göre işlem tesis edilir.

(2) Birinci fıkra gereğince kamu görevinden, Emniyet Genel Müdürlüğü teşkilatından, Jandarma Genel Komutanlığı teşkilatından ve Sahil Güvenlik Komutanlığı teşkilatından çıkarılan kişilerin, mahkümiyet kararı aranmaksızın, rütbe ve/veya memuriyetleri alınır ve bu kişiler görev yaptıkları teşkilata yeniden kabul edilmezler; bir daha kamu hizmetinde istihdam edilemezler, doğrudan veya dolaylı olarak görevlendirilemezler; bunların uhdelerinde bulunan her türlü mütevelli heyet, kurul, komisyon, yönetim kurulu, denetim kurulu, tasfiye kurulu üyeliği ve sair görevleri de sona ermiş sayılır. Bunların silah ruhsatları, gemi adamlığına ilişkin belgeleri ve pilot lisansları iptal edilir ve bu kişiler oturdukları kamu konutlarından veya vakıf lojmanlarından onbeş gün içinde tahliye edilir. Bu kişiler özel güvenlik şirketlerinin kurucusu, ortağı ve çalışanı olamazlar. Bu kişiler hakkında ilgili bakanlık ve kurumlarca ilgili pasaport birimine derhal bildirimde bulunulur. Bu bildirim üzerine ilgili pasaport birimlerince pasaportlar iptal edilir.

(3) Birinci fıkra kapsamında kamu görevinden çıkarılanlar, varsa uhdelerinde taşımış oldukları büyükelçi, vali gibi unvanları ve müsteşar, kaymakam ve benzeri meslek adlarını ve sıfatlarını kullanamazlar ve bu unvan, sıfat ve meslek adlarına bağlı olarak sağlanan haklardan yararlanamazlar.

Yürürlük

MADDE 3- (1) Bu Kanun Hükmünde Kararname yayımı tarihinde yürürlüğe girer.


Yürütme

MADDE 4- (1) Bu Kanun Hükmünde Kararname hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

Diyanet İşleri Başkanlığı, TRT, Aile Bakanlığı ve SGK'dan atılan memurlar TIKLAYINIZ
Tarım, Gümrük, İçişleri, Maliye Bakanlığı ile GİB'den atılan memurlar TIKLAYINIZ
Sağlık Bakanlığı ve Üniversiteler'den atılan memurlarTIKLAYINIZ

Milli Eğitim Bakanlığından atılan memurlar, Adana-Bursa TIKLAYINIZ 
Milli Eğitim Bakanlığından atılan memurlar, İstanbul-Kayseri TIKLAYINIZ
Milli Eğitim Bakanlığından atılan memurlar, Kayseri- Rize TIKLAYINIZ 
Milli Eğitim Bakanlığından atılan memurlar, Bursa - İstanbul TIKLAYINIZ
Milli Eğitim Bakanlığından atılan memurlar, Rize-Zonguldak TIKLAYINIZ

EGM TIKLAYINIZ
Jandarma TIKLAYINIZ
Sahil Güvenlik TIKLAYINIZKAMUPERSONELİ.NET - ANKARA
Son Güncelleme: 02.09.2016 08:52
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ali polis çocuğu 1 yıl önce

suçluyla suçsuzu ayırt etmiyorsunuz 27 yıl bir fiil devletine hizmet eden babam iğne ucu kadar ilgisi olmamasına rağmen ihraç edildi babamın suçu varsa gerekçe gösterin idam edin......

Avatar
Tarik camdal 13 ay önce

Memurken devlete kufredip memurluk kotu diye atan tutanlar atılınca 3 buçuk atiyolar

banner462