7 Bin Çarşı ve Mahalle Bekçisi Alım İlanları Ne Zaman Yayımlanacak?

Adaylar 7 bin çarşı ve mahalle bekçisi alım ilanlarının bir an önce yayımlanması bekliyorlar. İl Valilikleri tarafından yayımlanacak olan ilanlar ne zaman yayımlanacak?

Kamu Personelleri 09.04.2017, 18:58 09.04.2017, 19:03
7 Bin Çarşı ve Mahalle Bekçisi Alım İlanları Ne Zaman Yayımlanacak?

Geçtiğimiz haftalarda 7 bin çarşı ve mahalle bekçisi alımının yapılacağı açıklanmıştı. Çarşı ve mahalle bekçisi alımı sadece 6 il için yapılacak. Alım yapılacak illeri aşağıda paylaştık. Konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir talimat vermişti ve alımların yapılacağı duyuruldu. Halihazırda 5 bin 392 çarşı ve mahalle bekçisi sayısı kademeli olarak artırılacak.

BEKÇİ ALIMI YAPILACAK İLLER

* Adana 
* Gaziantep
* Hatay
* Ankara
* Mersin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından talimat verilerek sayılarının kademeli olarak artırılması için alım yapılacak çarşı ve mahalle bekçilerinde çeşitli şartlar aranmaktadır. Aranacak olan şartlarda ön plana 30 yaşından büyük olmama şartı çıkıyor. İlanlar yayımlandığı başvuru yapacak olan adaylardan şu şartları karşılaması beklenmektedir;

BAŞVURU ŞARTLARI

Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımına başvuru yapacak olan adaylardan Türk vatandaşı olmak, lise ve dengi okul mezunu olması ve başvuru yaptıkları illerde en az bir yıl ikamet etme şartı aranıyor. Ayrıca başvuru yapacak olan adayların 30 yaşından büyük olmaması gerekiyor. Başvuru yapacak olan adaylardan görev yapmasına engel bir hastalığı bulunmaması, ağır hapis cezası veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmama şartları aranmaktadır. 

BEKÇİ ALIM İLANLARI NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

Binlerce aday çarşı ve mahalle bekçisi alım ilanlarının bir an önce yayımlanmasını talep ediyorlar. Yukarıda belirttiğimiz gibi çarşı ve mahalle bekçisi alım ilanları il Valiliklerinin resmi web adresleri üzerinden yayımlanacak. Valilikler tarafından ilanların ne zaman yayımlanacağı açıklanmadı. Ancak konu ile ilgili olarak herhangi br gelişme olduğunda ziyaretçilerimizi anlık olarak haberdar edeceğiz. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (10)
İsmail 3 yıl önce
Neden sadece bir kaç ilde alım yapılacak Kahramanmaraş'ta da yapılsın diğer illerdede yapılsın herkes faydalansın
Ömer 3 yıl önce
Bu bir yıl ikamet çok saçma bişey Diyarbakır da alım olduğunda dışardan birsörü insan gelip başvurdular ve kazandılar onun için ben yedekte kaldım gerekli bakanlığına sesleniyorum lütfen Diyarbakır daki yabancıları ya kendi şehirlerine atanıp yerinde yemeklerden devam etsin yada yeni alınacak şehirlerde bizimde başvurma şansımız olsun. Saygılar
Semih 3 yıl önce
Söylediniz illerden baska illerde ne zaman alınacak veya alınacak mi
Ali 3 yıl önce
Diyarbakirda alim olcakmi
Recep 3 yıl önce
İlk aldığı şehirlerden yedekte kalan bekçilerede bi hak tanılsın çünkü çok umutlandırdılar
Yusuf 3 yıl önce
İlk alım yapılan şehirler de yedek kalan kisilere bir hak tanılmali
Yusuf 3 yıl önce
İlk alınan sehirlerde yedek kalanlara bir hak tnilmali...
mervan 3 yıl önce
Gazi antep demi alınacak bekci
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın