Adalet Bakanı Gül'den Personel Alım Açıklaması! 15 Bin 500 Adliye ve Ceza İnfaz Personeli Alınacak

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda yapmış olduğu konuşmasında Adalet Bakanlığı'ndan personel alım ilanı bekleyen adaylara yönelik açıklamalarda bulundu. Bakan Gül konuşmasında 15 bin 500 personel alımı yapılacağını söyledi.

Kamu Personelleri 24.04.2018, 23:11 25.04.2018, 08:33
Adalet Bakanı Gül'den Personel Alım Açıklaması! 15 Bin 500 Adliye ve Ceza İnfaz Personeli Alınacak

Binlerce aday Adalet Bakanlığı'ndan uzun süredir personel alım ilanı bekliyor. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'de, TBMM Genel Kurulu'ndan yapmış olduğu konuşmasında bu konuya dair önemli açıklamalar yaptı. 

Adalet Bakanı Gül konuşmasında bu yıl içerisinde göreve başlamak suretiyle personel alımı yapılacağını bildirdi. Alım yapılacak personel sayına ve alım yapılacak pozisyonlara dair de genel bir bilgi veren Bakan Gül 15 bin 500 adliye ve ceza infaz personeli alımı yapılacağını açıkladı. 

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül konuşmasında ayrıca hakim ve savcı alımına ilişkin olarak Kasım, Aralık ayında yeni hakim, savcı alımı düşünüldüğünü belirtti. 

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül Tarafından Yapılan Açıklama

"Bu sene mezun olan öğrenci arkadaşlarımız için bu sınavı da açacağız ve inşallah yakın zamanda, bu sene sonuna kadar göreve başlamak üzere yani bu sene sonuna kadar işbaşı yapmak üzere toplam 15 bin 500 adliye ve ceza infaz personeli alacağız. Hükümetimiz olarak yine gençlerimizden bu anlamda istifade edeceğiz, yakın zamanda bu konuyla ilgili de ilana çıkacağız. Bakanlığımız bünyesine 15 bin 500 personel alımı gerçekleşecektir"

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (23)
Tarkan 1 yıl önce
Yaş sınırı olmasın. Kpss sınavına girerken yaş sınırı yoksa alımlardada olmamalı
Adem 1 yıl önce
2016 kpss aldığım puan 92 oldu ama bir türlü yerleşemedim neymiş efendim torpilin yok kelimesi bizi çılgına çevirdi.ben torpil istemiyorum hakkim olanı istemek de suc
Mustafa 1 yıl önce
Siz neyden bahsediyorsunuz acaba ikm alımına 86 puanla başvuruda bulundum. Adamlar beşer beşer mülakat yaptılar. Tebrikler Kayseri...
Mehmet 1 yıl önce
Alınsa ne olacak ki.. herkes torpil olmuş 5 kişi birden girdik 2 dk da çıkardılar ve 4 ayda sonucu açıkladılar verdiğin emeğe zamana değmez. hükümetimizi destekliyoruz ama sözlü mülakatlarda yapılan haksızlıklara çare bulunmali
Mustafa 1 yıl önce
KPSS'den 87 aldm hala bostaym niye mülakat. Şu haksızlıklarn önüne geçin kul hakkına girmeyin
Jamiryo 1 yıl önce
Aferim,belki 60 ında memur oluruz memur olucaz diye 30 yasina basduk be,
Emine 1 yıl önce
6 aydır aynı türküyü dinliyoruz :)
Samet 1 yıl önce
Kpss puanı 60 olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın