Adalet Bakanı Gül Personel Alımı Sayısını Açıkladı : CTE 10 Bin Kamu Personeli Alımı İptal Mi Edilecek?

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül yaptığı açıklamalarında alım yapılacak personel sayısını ifade etti. Bu personel alımı sayısına göre CTE Genel Müdürü Şaban Yılmaz tarafından açıklanan 10 bin kamu personeli alımı iptal mi edilecek? Detaylar haberimizde...

Kamu Personelleri 21.11.2018, 14:13
Adalet Bakanı Gül Personel Alımı Sayısını Açıkladı : CTE 10 Bin Kamu Personeli Alımı İptal Mi Edilecek?

Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonunda, Adalet Bakanlığının 2019 yılı bütçesi görüşüldü. Görüşmeler kapsamında Adalet Bakanı Abdulhamit Gül çeşitli açıklamalarda bulundu.

Adalet Bakanı Abduhamit Gül yaptığı açıklamalarında uzlaşma kurumunun yaygın biçimde uygulanmasının öncelikleri arasında olduğunu dile getirerek bu ay itibarıyla uzlaşma görüşmelerine geçilen 181 bin 538 dosyadan 147 bin 348'inin uzlaşma ile sonuçlandığını ifade etti. Bu açıklamaların yanı sıra Adalet Bakanı Abdulhamit Gül personel alımları hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

Konu ile ilgili olarak Adalet Bakanı Abdulhamit Gül açıklamalarında Ceza infaz sisteminde, 2002'de 25 bin 407 olan personel sayısının bu yıl 60 bin 46'ya çıktığını belirterek değişik unvanlarda 7 bin 467 personel istihdamı için çalışmaların devam ettiğini vurguladı.

CTE 10 BİN PERSONEL ALIMI İPTAL Mİ EDİLECEK?

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün açıklamalarının ardından adaylar CTE 10 bin kamu personeli alımının iptal edilip edilmeyeceğini araştırmaya başladılar. Bu konuda CTE Gene Müdürü Şaban Yılmaz ne demişti? Hatrlayalım;

Şaban Yılmaz yaptığı açıklamalarında 61 bin personelin buunduğunu ifade ederek 7 bin 500 personel alımı hakkında sürecin devam ettiğini vurgulayarak toplam çalışan sayılarının 68 - 69 bin civarında olacağını ifade etti.

Tüm bunların yanı sıra Şaban Yılmaz yaptığı açıklamalarının devamında alınacak olan personellerin bir kısmının yönetici, uzman, destek personeli gibi birimlerden oluşacağını belirtti.

CTE personel alımında uzman personel, psikolog, sosyolog, sosyal çalışmacı gibi, öğretmen gibi unvanlardan oluşmaktadır. Bunun yanı sıra daha önceki CTE personel alımlarına göre 2019 yılında zabıt katibi, icra katibi, sosyolog, mübaşir, avukat, sosyal çalışmacı, İstatistikçi, psikolog, hizmetli, şoför gibi kadrolarda personel alımı yapılması beklenmektedir. 

Peki CTE 10 bin personel alımı iptal mi edilecek? Bilindiği gibi CTE Genel Müdür Şaban Yılmaz yaptığı açıklamalarında 10 bin personel alımının 2019 yılı için planlanmış bir alım olduğunu belirtmişti. Bu kapsamda CTE personel alımları periyotlar halinde yıl içine yayılarak gerçekleştirilecek. Bu bağlamda CTE personel alımı 2019 yılı için farklı ilanlar şeklinde beklenmektedir. 

ÖZEL HABER

Yorumlar (12)
B.uzun 12 ay önce
Oldu olacak sınavda adını yazanı alsınlar memuriyete
Mert 12 ay önce
Kpss 60 olsun.lutfennnn
Mustafa 12 ay önce
Kpss şartı esnetilsin insanları mağdur etmeyin ve yaş şartı kalksın ya düzelmeler getirilsin
Kemal 12 ay önce
Bu ekonomik tabloda almazlar
yalan dünya 12 ay önce
katiplikte otuz beş yaş sınırı kaldırılsın binlerce üniversite mezunu insan var bu ülkede
hayrettin 12 ay önce
Bu gardiyanlıktaki yaş sınırı kalkmalıdır.madem 30 diyorlar o zaman görevdeki 50 yaşındakiler ne duruyor hala
melek aşkın 12 ay önce
KPSS şartı 55 olsun lütfen
Özlem 12 ay önce
Önümüzde ki gardiyanlık alımı için başvuru ne zaman
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın