Adalet Bakanlığı 15 Bin Personel Alımı Hangi Kadrolarda Olmalıdır? (İKM, Zabıt Katibi ve Mübaşir)

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül çeşitli açıklamalar yaptı ve 15 bin personel alımı yapılacağını ifade etmişti. Peki alımlar hangi pozisyonlarda yapılmalıdır?

Kamu Personelleri 08.09.2018, 19:08
Adalet Bakanlığı 15 Bin Personel Alımı Hangi Kadrolarda Olmalıdır? (İKM, Zabıt Katibi ve Mübaşir)

Bilindiği gibi günler öncesinde Adalet Bakanı Abdulhamit Gül personel alımı bekleyen adayların yüzünü güldürecek açıklamalarda bulundu.

15 BİN PERSONEL ALINACAK

Konu ile ilgili olarak Adalet Bakanı Abdulhamit Gül açıklamalarını kendine ait sosyal medya hesabı üzerinden yaptı. Bakan Gül bu bağlamda yaptı açıklamalarında 15 bin personel alımının yapılacağını vurguladı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül personel alımı hakkında açıklamalarında "1000 adli hakim ve savcı için müracaatı aralık ayında alacağız. 100 idari yargı hakimi, 15 bin de personel alacağız." ifadelerine yer verdi.

ALIMLAR HANGİ KADROLARDA OLMALIDIR?

Bakan Gül'ün açıklamalarının ardından sitemize ulaşan adaylar alımların zabıt katibi, mübaşir ve İnfaz Koruma Memuru kapsamında yapılmasını talep ettiler. Kamupersoneli.net olarak adaylarımızın taleplerini her zaman gündeme getirdik ve getirmeye devam ediyoruz. 

Adaylar 15 bin personel alımının büyük bir çoğunluğunun İnfaz Koruma Memuru ardından zabıt katibi ve mübaşir olarak ayrılmasını talep ediyorlar.

Peki size göre Adalet Bakanlığı 15 bin personel alımı hangi kadrolarda gerçekleştirilmelidir? Taleplerinizi ve görüşlerinizi torum bölümünden belirtebilirsiniz.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (109)
umutsuz 1 yıl önce
2016 kpss benim son umudum yaş olarak artık katiplik sınavlarına giremeyeceğim , ne olur sayın adalet bakanım 2016 kpss puanıyla alımlar olsun. saygilar
Adalet 1 yıl önce
Umarım 2016 kpss puanı göze alınarak alımlar yapılır ve yapılırken adalet mezunlarına öncelik tanınır.
- 1 yıl önce
15 bin personel alımına lisans mezunları 60 puan ile başvurabilsin.
Hatice 1 yıl önce
2016 kpss puanları.baz alınarak.yapilsin.yas olarak son sansim
2016 1 yıl önce
lütfen 2016 kpss puanları baz alınarak açılsın bu sınav , yaş olarak bu benim son şansım
karslı 1 yıl önce
2016 kpss benim son umudum , yaş kriterinden dolayı bir daha giremeyeceğim katiplık sınavlarına ne olur hemen açılsın sınav ,
seda 1 yıl önce
60 ida alamıyorsanız girmeyin sınava bosa yani
Serpil 1 yıl önce
Yaş şartı kaldırılsın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın