Adalet Bakanlığı 7 Bin İKM - Zabıt Katibi - Destek Personeli Alımı Genel Şartları

Adalet Bakanlığı bünyesinde kamu personeli alımı yapılacak. Bu bağlamda Adalet Bakanlığı bünyesinde 7 bin 303 İnfaz Koruma Memuru (İKM), zabıt katibi ve destek personeli alımı yapılacak. Adaylar tarafından kamu personeli alımı genel şartları araştırılıyor.

Adalet Bakanlığı 7 Bin İKM - Zabıt Katibi - Destek Personeli Alımı Genel Şartları

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Personel Eğitim Merkezi açılışında yaptığı konuşmada, yeni açılan merkezde tüm adliye ve bakanlık çalışanlarının eğitim alarak daha bilinçli bir adalet hizmeti sunma hakkına kavuşacaklarını söyledi.

Personel sayısındaki artışa da değinen Gül, 15 Temmuz sonrasında FETÖ üyesi olan personelin ihraç edildiğini anımsattı. Gül, şöyle konuştu:

7 BİN 303 KAMU PERSONELİ ALIMI YAPILACAK

"Bu ihraçlardan kaynaklı ve yargılamalardaki çok büyük yoğunluk sebebiyle personel alımı konusunda Bakanlığımız, hükümetimiz çok önemli mesafeler aldı. 2002 itibarıyla yardımcı personel sayısı 26 bin 274 iken bugün itibarıyla 64 bin 655'e çıkmıştır. 2018'de 7 bin 42 personel alımı için ilana çıkılmış bu işlemler devam etmektedir.

Buna göre 2018 yılı sonu itibarıyla personel sayımız, 71 bin 697 olacaktır.

2019 yılı alımlarıyla beraber adliye personelimizin sayısının 79 bin olması hedeflenmektedir.

Personel sayımız da arttıkça özellikle 15 Temmuz yargılamalarıyla ilgili, diğer yargılamalarla ilgili çok ciddi anlamda önemli mesafeler aldık.

81 milyonun adalet beklediği yerde daha hızlı daha iyi çalışmalar yapmak insanımızın adalete olan güvenini artıracaktır."

MUHTEMEL GENEL ŞARTLAR

Türk vatandaşı olan, İlk defa atanacaklar için yapılacak sınavın son başvuru günü olan 05 Eylül 2017 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezî sınavın  yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olan,  askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olan, 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmayan, 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmayan, kamu haklarından mahrum olmayan ve arşiv araştırması sonucu olumlu olan adaylar başvuru yapabilecek.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
bahar
bahar - 6 ay Önce

lütfen önlisans 65 olsun

İpek
İpek - 6 ay Önce

Millet cimere yazın hepinizz puanlar 60 düşşsün bende yazıcam sizde

Önlisans mezunu
Önlisans mezunu - 6 ay Önce

Lütfen kpss şartı 60 olsun...

Özlem
Özlem - 6 ay Önce

Bayanlar da başvuru yapabiliyor mu ?

bahadir
bahadir - 6 ay Önce

80 e cikarilsin kpss puani lutfen gereksiz umutlandirmayin insanlari

Ramazan
Ramazan - 6 ay Önce

Önlisans Kpss 60 olsun

meraklı
meraklı - 6 ay Önce

kpss puanı bu yıl kaç olur geçen alımda 70 puandı 65 e düşürülsün zaten bu yıl sınav puanları razaletti

Sibel
Sibel - 6 ay Önce

Lise mezunlari olabiliyor mu?

3618
3618 - 6 ay Önce

KPSS en az 65