Adalet Bakanlığı CTE 10 bin İKM, zabıt katibi ve mübaşir alımı bekleniyor!

Adalet Bakanlığı CTE 10 bin İKM, zabıt katibi ve mübaşir alımı bekleniyor!

Adalet Bakanlığı CTE bünyesinde beklenen 10 bin personel alımı hala yayımlanmadı. Uzun süredir beklenen bu ilanda İnfaz Koruma Memuru, zabıt katibi ve mübaşir alımı bekleniyor.

Adalet Bakanlığı CTE bünyesinde İnfaz Koruma Memuru, zabıt katibi ve mübaşir alımı bekleniyor. Binlerce aday tarafından bu ilan bekleniyor ancak 2020'de yayımlanması beklenen ilan Aralık ayına gelindi hala yayımlanmadı. Adalet Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, her yılın 2 ya da 3'üncü çeyreğinde ilan yayımlıyordu ancak 2019 yılında başvurular 1 Temmuz'da başlamıştı. 2018 yılında 21 Mayıs tarihinde başlamıştı ve 2017 yılında başvurular 13 Ekim'de başlamıştı.

ALIM YAPILMASI BEKLENEN KADROLAR

Adalet Bakanlığı bünyesinde alım yapılması beklenen kadrolar ise "Zabıt katibi, mübaşir, şoför, aşçı, teknisyen, avukat, hizmetli, psikolog, sosyal çalışmacı, istatistikçi, icra katibi, öğretmen, veteriner, infaz ve koruma memuru, cezaevi katibi, hemşire, kaloriferci" şeklinde belirtildi.

BAKAN GÜL'ÜN AÇIKLAMALARI

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ise yaptığı açıklamalarında personel alımı hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. Bakan Gül açıklamalarında "Adliyelerde ve cezaevlerindeki personel ihtiyaçlarımızı belirledik. Çalıştık bunları sunduk ve yakın zamanda , yani bir imza onaydan çıkmadığı için tarih veremiyorum. Yaklaşık 10 bin civarında adliye ve cezaevlerine personel alacağız. Yakın zamanda alıma çıkılacaktır. Bu süreç daha netleşmediği için bir tarih daha sonra açıklanacak. İhtiyacımız var. Sürecimiz devam ediyor. İnşallah adliye çalışanları ile daha da kadromuzu güçlendireceğiz arttıracağız." ifadelerini kullanmıştı.

İLAN BEKLENİYOR

Yapılan bu açıklamanın ardından 2,5 ay geçti ancak hala ilan yayımlanmadı. Binlerde aday ilanı bekliyor ancak bu ilan 2021 yılına sarkarsa yeni yılda yapılacak alımlara da etki edecektir. 

Beklenen bu alımlar hakkında görüşlerinizi aşağıdan belirtilebilirsiniz. İlan yayımlandığında ise adayları sitemiz üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler