banner731

Adalet Bakanlığı CTE Katiplik Uygulama Sınav Metinleri Yayımlandı

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda ceza infaz kurumu katipliği uygulama sınav metinlerinin erişime açıldığı ifade edildi.

Kamu Personelleri 08.08.2019, 10:30
Adalet Bakanlığı CTE Katiplik Uygulama Sınav Metinleri Yayımlandı

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünün resmi web adresi üzerinden bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda ceza infaz kurumu katipliği uygulama sınav metinlerinin erişime açıldığı vurgulandı. 

Konu ile ilgili olarak Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

YAYIMLANAN DUYURU

Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin Özel Şartlar başlıklı 6'ncı maddesinin 6/c bendinde "Uygulama sınavından en az bir hafta önce Bakanlık internet sitesinde ilan edilecek yazılı metinler arasından, sınav sırasında her bir grup için komisyon tarafından çekilecek kura sonucu belirlenen ve adaylara yazılı olarak verilen bir metinden daktilo veya bilgisayar ile üç dakikada yanlışsız en az doksan kelime yazmak, (bu bende göre yapılacak uygulamalı sınavda başarılı sayılabilmek için; verilen metne sadık kalınıp kalınmadığına, yanlış yazılan kelime sayısı ile yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığına dikkat edilir. Bu işlem yapılırken yanlış yazılan kelime sayısının toplam yazılan kelime sayısına oranının yüzde kırktan fazla olması halinde yazılan metnin anlam bütünlüğü şartını taşımadığı kabul edilir.)" hükmü yer almaktadır.

Söz konusu Yönetmelik hükmü gereğince 20 Ağustos 2019 tarihinde yapılacak olan ceza infaz kurumu katipliği uygulama sınavında adaylara yazdırılacak metinler aşağıdaki linkte verilmiştir.

Uygulama Sınav Metinleri İçin TIKLAYIN.

Yorumlar (0)