Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi Alımında 35 Yaş Şartı Aranacak Mı?

Adalet Bakanlığına zabıt katibi alınacağı kesinleşti. Adaylar alımlarda 35 yaş şartının şartının olup olmayacağını araştırıyorlar.

Kamu Personelleri 17.09.2017, 14:39 17.09.2017, 15:09
Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi Alımında 35 Yaş Şartı Aranacak Mı?

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin değerlendirmelerinin yanı sıra personel alımlarına ilişkin de önemli açıklamalarda bulunmuştu. 

Bakan Gül açıklamasında adliyelere zabıt katibi personel alımı yapılacağını ifade etti. Bakan Gül'ün açıklamalarını kamupersoneli.net olarak ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz. 

BAKAN GÜL'ÜN AÇIKLAMALARI

"Hem adli personel, hem de cezaevi personeli konusunda ihtiyaçlarımız var. Bu konuda da Maliye Bakanlığımız, Başbakanlığımız ve hükümetimiz ile birlikte yürütülen çalışmaları, en yakın zamanda ihtiyaçlarımızı giderecek şekilde kamuoyuna duyuracağız. Hem zabıt katibi adli personeli için, hem de cezaevi personeli için ihtiyaçlarımızı inşallah gidereceğiz. Bu konuda bir istihdam olacaktır."

35 YAŞ ŞARTI OLACAK MI?

Ancak Adalet Bakanı Abdulhamit Gül açıklamasında genel şartları belli etmedi. Bu bağlamda 35 yaş şartının olup olmayacağı belli değil. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün açıklamaları kapsamında ilan ve genel şartlar yakın zamanda yayımlanacak. 

Genel şartlar belli olduğunda adayları sitemiz ve mobil uygulamamı üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Sizlerde zabıt katibi alımının genel şartlar hakkındaki önerilerinizi paylaşmak isterseniz sayfanın alt kısmından yorum yapabilirsiniz. 

KAMUPERSONELİ.NET | ÖZEL HABER

Yorumlar (3)
Bjk 2 yıl önce
Bi zahmet olsun yani..daha gk gy den 70 alamayan adamin ne isi var memurlukta
Enes 2 yıl önce
82 puan mübaşir olur muyum inşAllah İstanbul başvuru yaptım gelir inşAllah gelmezse genel alım olur mu inşAllah
biri 2 yıl önce
35 yaş kalkmazsa ve 20 katı ibaresi kalmazsa artık kpss ye girmenin bir faydası ve anlamı olmayacak. baraj 70 değil. ozaman 80-85 olur.