Adalet Bakanlığına 24 Kadro İhdası Yapılıyor !

TBMM Genel Kurulunda çıkan kararda Adalet Bakanlığına 24 kadro ihdası yapılacağı belirtildi.

Kamu Personelleri 24.11.2016, 21:50 01.02.2019, 16:51
Adalet Bakanlığına 24 Kadro İhdası Yapılıyor !

TBMM Genel Kurulunda cinsel istismar suçuna yapılan yeni düzenlemenin detayları görüşüldü ve tasarı yeniden düzenlendi. Yapılan yeni düzenleme sonarasında Adalet Bakanlığına 24 kadro ihdası yapılacağı belirtildi. İşte detaylar;

Direnme kararını aynı daire inceleyecek

İlk derece hukuk mahkemesi veya bölge adliye mahkemesinin, bozma kararına direnmesi halinde temyiz incelemesini, kararına direnilen daire yapacak. Daire, direnme kararını yerinde görürse, kararını düzeltecek, görmezse dosyayı Yargıtay Hukuk Genel Kuruluna gönderecek.

Hukuk Muhakemeleri Kanununda düzenlenen bazı parasal sınırlar, her yıl yeniden değerleme oranında artırılacak.

Bölge adliye mahkemelerinin göreve başlama tarihinden önce verilen kararlarla ilgili Yargıtay hukuk dairelerince verilen bozma kararları üzerine mahkemelerce verilen direnme kararları da kararına direnilen daireye gönderilecek.

Düzenleme yürürlüğe girdikten itibaren en geç 6 ay içinde uzlaştırmaya ilişkin yönetmelik çıkarılacak, yönetmeliğin yürürlüğe girmesinden itibaren de en geç 6 ay içinde uzlaştırmacı listeleri oluşturulacak. Adalet Bakanlığı, bu listelere uygun uzlaştırmacı görevlendirmesi amacıyla ilan duyurusu yapacak.

Tasarıyla, Adalet Bakanlığına 24 personel ihdas ediliyor.

Konu ile ilgili olarak henüz net bir açıklama yapılmadı. Şuan için kadro ihdasının yapılacağı belirtiliyor. Ancakı Adalet Bakanlığı tarafından herhangi bir açıklama yapıldığında sizleri sitemiz üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. 

 

Yorumlar (0)