Adaylar Bakan Fahrettin Koca'dan 19 Bin Sağlık İşçisi Alım İlanı Bekliyor!

Yeni kabinenin açıklanmasıyla beraber Sağlık Bakanlığına, Ahmet Demircan'ın yerine getirilen Fahrettin Koca'dan adayların beklentisi çok yüksek. Eski Bakan Demircan'ın 19 bin sağlık işçisi alım ilanı için adaylar talepte bulunurken ilanın 2019 yılına girilmeden çıkarılması gerektiğini ifade ediyorlar...

Kamu Personelleri 28.07.2018, 09:33 31.01.2019, 01:59
Adaylar Bakan Fahrettin Koca'dan 19 Bin Sağlık İşçisi Alım İlanı Bekliyor!

Eski Sağlık Bakanı Demircan Ebeler ve Hemşireler Günü dolayısıyla Ankara'daki bir otelde düzenlenen programa katılarak orada personel alımlarıyla alakalı olarak değerlendirmelerde bulunmuştu.

2018 yılı içerisinde 18 bin personel alım ilanı haricinde 19 bin sağlık işçisi alımı yapacaklarını söylemişti.

Ayrıca Eski Bakan Demircan açıklamasında ise sağlık personeli sayısını tamamlama için mesafe aldıklarını bu sene geçen yıllara göre daha fazla sağlık personeli istihdam etmek için harekete geçtiklerini ifade ederek "27 bin ebe, hemşire, sağlık teknikeri ve teknisyeni alıyoruz" demişti

18 bin kişilik personel alımı sözü tutuldu ve başvurular alınmıştı.

Ancak Bakan Demircan'ın açıklaması üzerinden 3 ay kadar süre geçmesine rağmen ilan henüz yayınlanmadı.

DEMİRCAN AÇIKLAMIŞTI: 19 BİN SAĞLIK İŞÇİSİ ALACAĞIZ

 Bakan Demircan konu ile ilgili olarak açıklamalarında "İnşallah onun peşinden çok da geciktirmeden 19 bin de sağlık işçisi alacağız. Dolayısıyla sağlıktaki personel açığını bu sene bir nebze, gelecek sene inşallah daha güçlü gidererek bu açığı tamamlayacağız." ifadelerine yer vermişti.

ADAYLAR BAKAN KOCA'DAN ALIM İLANI BEKLİYOR

Yeni kabinenin açıklanmasıyla beraber Sağlık Bakanlığı'na getirilen Fahrettin Koca'dan 19 bin sağlık işçisi alım ilanı bekleniyor.

Kamupersoneli.net olarak adaylardan gelen talepler neticesinde; ilanın bir an önce yayımlanması talebinde bulunuyorlar.

Ayrıca alınacak olan sağlık işçisi için KPSS puanı gerekiyor mu sorusunu soran adaylar bu konuyla alakalı olarak alımın bir an önce yayımlanmasını talep ederken KPSS ile alım yapılacak ise geçmiş yılın puanının yanmaması için şikayetlerini dile getiriyorlar.

KAMUPERSONELİ.NET OLARAK TALEP EDİYORUZ

Bakan Koca'dan adayların taleplerine cevap vermesini istiyoruz.

Alımların ne zaman yapılacağıyla alakalı olarak açıklamada bulunması gerektiğini belirtiyoruz.

Atama bekleyen binlerce aday 19 bin sağlık işçisi alım ilanı sayesinde mezun oldukları bölümün mesleğini yapmak istiyorlar...

Yorumlar (14)
Emre 1 yıl önce
Gerçekten çok uzadı alımlar sağlık bakanına ulaşır umarım bir açıklama olur
Mert 1 yıl önce
Ne ilanmış aylardır çıkmadı. KPSS ve Bölüm şartı olsun. Özellikle TDS bölümü artık mağdur edilmesin.
Recep 1 yıl önce
Saglik bakani bir an icin el uzatmali bu işe.hemen ilana cikartmali. Bir açıklama yapmalı. Hayır evet demeli kameralar karşısında diye düşünüyorum .
Ahmet 1 yıl önce
Temizlikçi, güvenlikçi ve hasta danışmanı için neden bölüm şartı olsun ki zaten bu mesleklerin okulu yok.Herhangi bir lisans mezunu diye çıkılmalı 19 bin sağlık işçisi ilanına.
Elif 1 yıl önce
Keşke biraz da yaşlı bakımı bölümü mezunlarını da düşünseler.Alım istiyoruz artık,sesimizi duyun!
emine 1 yıl önce
Hemşire yardımcısı olarak alım yapilsin
Evde bakim 12 ay önce
Bolumlerimizde yasli hemsireleri istemiyoruz...Herkes kendi isini yapsin...bizler donanimli genc aktif ve en onemlisi istekle bu isi yapan saglik profesyonelleriyiz...alimlarimiz artirilmali...butun evde bakim mezunu arkadaslarimdan birlik olmayi bekliyorum...sesimizi duyuralim.
Nuluf 1 yıl önce
Sağlık bakanımız neden fizik tadevi rabıtasıyon okuyan geçleri düşünmüyor acaba bakanım biz okumadığımı biz ne olacağız biz hiç biyerde adımız geçmiyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın