Adaylar Bekçi Alımındaki Başvuru Ücretine Tepkili !

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 7 bin bekçi alım ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilanda başvuru detayları ve genel şartlar belirtildi. Başvurular için adayların 100 TL yatırmaları gerekiyor. Bu tutarın fazla olduğunu düşünen adaylar başvuru ücreti tutarının düşürülmesini talep ediyor..

Kamu Personelleri 08.06.2018, 19:38 12.02.2019, 19:29 Batuhan
Adaylar Bekçi Alımındaki Başvuru Ücretine Tepkili !

Polis Akademisi Başkanlığının resmi web adresi aracılığı ile 7 bin bekçi alımı başvuru kılavuzu yayımlandı. Yayımlana kılavuza göre 73 il için toplam 7 bin erkek bekçi alımı yapılacağı ifade edildi.

İlana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını 8 Haziran 2018 ile 22 Haziran 2018 tarihleri arasında yapacaklardır. Başvurular https://pa.edu.tr adresi üzerinden adayın e-Devlet kapısı şifresi ile giriş yapmak suretiyle ve ilgili alanların aday tarafından gerekli bilgileri doldurması şeklinde gerçekleştirilecektir. 

100 TL BAŞVURU ÜCRETİ

Ayrıca Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda başvuru ücretleri hakkında da çeşitli açıklamalar yapıldı. Söz konusu başvuru ücreti açıklamasında "İnternet üzerinden ön başvuru yapacak adaylar tarafından sınav başvuru ücreti olan 100 08/06/2018 saat 09:00’dan 22/06/2018 saat 17:00’ye kadar Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı” isimli hesabına yatırılacaktır. ) Sadece Halkbank şubelerinden, ATM’lerinden ve internet bankacılığından başvuru ücreti yatırılabilecektir. (İnternet Bankacılığından ücret yatıran adayların dekont çıktısı almaları gerekmektedir.)" ifadelerine yer verildi.

ADAYLAR BAŞVURU ÜCRETİNE TEPKİLİ

7 bin bekçi alımı için başvuru yapacak olan adaylar 100 TL başvuru ücreti yatırılacaktır. Adaylar başvuru ücretinin fazla olduğunu düşürülmesini talep ediyorlar. Bu konu hakkında adayların yorumları ise şöyle:

- Resmen sömürgecilik bu hayırdır abi hem oku hem paranla sınava gir. Nereye gidiyor bu milyonlar ?

- 100 TL nedir ya her sınava girmeye 100 TL istiyorlar başvuracak insanlar zaten kit kanaat çalışan kişiler ayıptır günahtır ya.

Yorumlar (49)
Hkn 1 yıl önce
Kesinlikle katılıyorum. Başvuran insanlar devlet memutu zengin varlıklı kişiler değil. Askerliğini yapmış iş bulamamış kişiler. Maddi durumu belli olan kişiler kesinlikle en az yarıya indirilmesi çok iyi olurdu.
FRAT 1 yıl önce
DÜPEDÜZ SOYGUN BU !
Ahmet 1 yıl önce
Nerden parayı bulucaklarını şaşırdılar herhalde şart bitti birde ücret çıktı
samsunlu 1 yıl önce
ya bu para çok fazla hemde 31 yaşından gün almamış ne demek yaa.bari 30 yaşını bitirmemiş de 18 yaşındaki çocuğun önünde çok zaman var zaten bırakın da yaşı geçenler girsin.
Gokhan 1 yıl önce
Askerlik sarti olmamali polislikde nasil yoksa bunda da olmamali . Askerlik sarti kaldirilmali.
Onur 1 yıl önce
Haram Zıkkım olsun 100 tl . Emekliye zammın parasını kimden çıkaracaklar
Veysel 1 yıl önce
Bu yaş sınırlandırması nedir ya.30 yaşından sonra türkiyede sürünücek mi insanlar? Kamu kurumlarına 35 yasa kadar alım var.Boyle bir uygulama varsa milletvekili secimlerindede uygulayın emeklileri calistirmayin turkiyedeki genclerin onunu acın
Sinan 1 yıl önce
Bimere cimere yazin tepkimizi gösterelim.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın