Adaylar Dikkat: 2019 Bekçi Alımı İçin Son Viraj

Bekçi alımı kapsamında gerçekleştirilen yazılı sınava katılım yapan adaylar son günlerde söz konusu sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını araştırıyorlar. Konu ile ilgili olarak bekçi alımı sınavı sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli oldu.

Kamu Personelleri 19.07.2019, 08:45
Adaylar Dikkat: 2019 Bekçi Alımı İçin Son Viraj

Emniyet Genel Müdürlüğü (EMG) tarafından, çarşı ve mahalle bekçisi alımı kapsamında 2019 bekçi alımı için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen sınavın soruları yayımlandı.

BEKÇİ ALIMI İÇİN SON VİRAJ

Bu bağlamda sınav sorularını, cevaplarını ve netlerini görüntüleyen adaylar şimdilerde ise bekçi alımı yazılı sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını araştırıyorlar. Yazılı sınavda başarı sağlayan adaylar, bir sonraki süreç olan bekçilik parkur sınavlarına dahil olma hakkı sağlayacak.

Bekçi alımı sınavları hakkında bir takvim yayımlandı ve bu takvimde herhangi bir değişikliği olmadığı sürece sınav sonuçlarının 7 Ağustos 2019 tarihinde açıklanacağı belirtildi. Adaylar söz konusu sınav sonuçlarını https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr internet siteleri üzerinden görüntüleyebilecekler.

SINAV DEĞERLENDİRMESİ

Sınavın değerlendirmesi 100 tam puan üzerinden yapılacak. En az 50 puan alan adaylar başarılı sayılacak. Her soru eşit puan ağırlığına sahiptir. Başarı puanı hesaplamasında [Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılacaktır. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecektir.

Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından adayların sadece 2 gün itiraz hakkı bulunacak. 

Yorumlar (0)