Adaylar İçişleri Bakanlığı 1545 Personel Alımı Sonuçları İçin Sabırsız

İçişleri Bakanlığı 1545 personel alımı mülakat sonuçları için adaylar sabırsız. Sonuçların bir an önce yayımlanmasını talep ediyorlar.

Adaylar İçişleri Bakanlığı 1545 Personel Alımı Sonuçları İçin Sabırsız

İçişleri Bakanlığı ayarlar öncesinde kendi resmi web adresi üzerinden bir ilan yayımlayarak 1545 personel alımı yapacağını duyurmuştu. Söz konusu personel alımı için süreç tamamlandı ve adaylar mülakat sonuçlarının açıklanmasını bekliyor.

PERSONEL ALIMI DETAYLARI

İçişleri Bakanlığı 1545 personel alımı için adaylar başvurularını 15 Mayıs 2017 ile 22 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleştirdiler. Başvuru sonuçlarında ise 4 katı aday, 3 Temmuz 2017 ile 14 Temmuz 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen mülakatlara çağırıldı. Mülakat sonuçları ise hala açıklanamadı. Adaylar bu konuda mağduriyetlerini dile getiriyorlar ve sonuçların bir an önce açıklanmasını talep ediyorlar. Adaylar mülakat sonuçlarını beklerken birçok personel alımını kaçırdıklarını ve mağduriyet yaşadıklarına dikkat çektiler. Ayrıca adaylar değerlendirmelerin nasıl yapılacağını da merak ediyor. Konu ile ilgili olarak mülakatların nasıl değerlendirileceğini kamupersoneli.net olarak ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz. 

DEĞERLENDİRMELER NASIL YAPILACAK?

Yüksek puan alan adaydan başlanarak başarı puan sıralamasına tabi tutulacaktır. Başarı puan sıralamasına göre oluşturulan Kesin Olmayan Giriş(Sözlü) Sınavı Başarı Listeleri Bakanlıkça belirlenecek tarihte (www.icisleri.gov.tr) internet adresinde ilan edilerek duyurulacaktır. Bölgesel Sınav Komisyonlarınca; Giriş(Sözlü) Sınavı Kesin Olmayan Başarı Listelerine itirazlar değerlendirildikten sonra her il için KPSS puan türüne göre ayrı ayrı ilan edilen pozisyon sayısı kadar asil ve en fazla bir katına kadar yedek adaylar belirlenerek Kesinleşmiş Giriş(Sözlü) Sınav Sonuçları yine Bakanlıkça belirlenecek tarihte (www.icisleri.gov.tr) internet adresinde ilan edilerek duyurulacaktır. Giriş (Sözlü) Sınavı başarı puanı aynı olan adaylar; KPSS (B) grubu puan türüne göre, KPSS puanı yüksek olan adaya öncelik verilerek ilan edilecektir. Giriş (Sözlü) Sınavından en az 70 puan almış olmak, Kesinleşmiş Giriş(Sözlü) Sınav Sonuçlarına göre asil ve yedek aday sıralamasına giremeyen adaylar için herhangi bir hak teşkil etmeyecektir.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 18:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
sarıbey
sarıbey - 2 yıl Önce

Sevgili yönetici , rica etsek icra katipliğini de haber yapar mısın ? 4 ay oldu açıklanmadığı

ferda
ferda - 2 yıl Önce

Kooperatif ziraat mühendis mülakat sonuclarinin aciklanmasi icinde haber yaparmisinz.

ferda
ferda - 2 yıl Önce

kooperatif ziraat mühendisliği mülakat sonuçları içinde haber yapar mısınız.
hiçbir açıklama yok.