07 Kasım 2018 Çarşamba 00:52
Adli Tıp Kurumu 200 Sözleşmeli Personel Alımı Sözlü Sonuçları Açıklandı

Adli Tıp Kurumu resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile sözleşmeli 200 personel alımı sözlü sınavına katılan adayların değerlendirmelerinin tamamlandığını duyurdu. 

Kurum tarafından yayımlanan duyuruda sözlü sınav katılan adayların sözlü sınav sonuçlarını kurumun web sayfası üzerinden öğrenebilecekleri açıklandı. Adaylara yönelik yapılan açıklamalarda ayrıca başarılı olan adayların evrak teslim işlemlerine dair bilgi verildi. 

ATK PERSONEL ALIMI MÜLAKAT SONUÇLARI

Adli Tıp Kurumu sözlü sınav sonuçlarına ilişkin yayımlamış olduğu duyuru metninde şu açıklamalarda bulundu.

1) Adli Tıp Kurumu merkez ve taşra teşkilatında 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe giren “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”a göre, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi uyarınca sözleşmeli personel statüsünde istihdam edilmek üzere, ilan edilen pozisyonlara yapılan başvurular neticesinde oluşturulan puan sıralama listelerine göre sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar 30 Temmuz - 07 Eylül 2018 tarihleri arasında İstanbul Bahçelievler’de bulunan Adli Tıp Kurumu merkez binasında sözlü sınava alınmışlardır.

2) Sınav Kurulu Başkanı ve Üyelerince yapılan sözlü sınav değerlendirmesi sonucuna göre Başkan ve Üyelerce ayrı ayrı verilen puanların aritmetik ortalaması ile KPSS’den aldıkları puanların aritmetik ortalamasına göre en yüksek puandan en düşük puana doğru sıralama yapılmak suretiyle nihai başarı listeleri oluşturulmuş ve ilan edilen pozisyon sayısı kadar en yüksek puanlı aday atanmaya hak kazanmıştır.

3) Adalet Bakanlığı Memur Sınav Atama ve Nakil Yönetmeliği’nin 14 üncü maddesi gereğince adayların başarılı sayılabilmesi için sözlü sınavda, yüz puan üzerinden en az yetmiş puan alması gerekli olup, sözlü sınavda yetmiş puan altında alan adaylar başarısız sayılmışlardır.

4) Atanmaya hak kazanan adaylardan; güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumsuz olan, atama şartlarının kaybedilmesini gerektirecek nitelikteki eylemleri olduğu tespit edilen, geçerli bir mazereti olmaksızın süresi içerisinde görevine başlamayan ve istenen belgeleri süresi içinde teslim etmeyen adaylar bu haklarından vazgeçmiş sayılacaklardır.

5) Tüm adaylar için bu sınav sonuç duyurusu ve nihai başarı listeleri tebligat mahiyetinde olacağından, adaylara ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.

6) Atanmaya hak kazanan adaylar 16 Kasım 2018 günü mesai bitimine kadar aşağıda belirtilen belgeleri tamamlayarak bizzat veya bir yakını aracılığıyla Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’na (Bahçelievler/İstanbul) elden teslim edebilecekleri gibi Adli Tıp Kurumu Başkanlığı Fevzi Çakmak Mah. Kımız Sokak No:1 Bahçelievler / İSTANBUL adresine posta veya kargo yoluyla da gönderebileceklerdir. Kanuni bir mazereti olmaksızın süresinde başvurmayan ve talep edilen belgeleri ibraz etmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.

Kamu Personeli
Son Güncelleme: 17.01.2019 22:28
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.