21 Mart 2017 Salı 14:11
Adli Tıp Kurumu 55 Memur Alımı Mülakat Sonuçları Açıklandı

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda Adli Tıp Kurumu 55 memur personel alımı sözlü sınav sonuçlarının açıklandığı ifade edildi. 

Adli Tıp Kurumu bünyesinde Biyolog, İnşaat mühendisi, Makine mühendisi, Kimyager, Psikolog, Laborant, Patoloji teknikeri, Adli tıp teknikeri, Radyoloji teknikeri, Elektrik elektronik teknisyeni, Kimya teknisyeni, Makine teknisyeni kadrolarına alınacak personellerin sözlü sınav sonuçları açıklanmıştır. 

Sözlü sonuçlarının açıklanmasına ilişkin Adli Tıp Kurumundan yayımlanan duyuru ise şöyle;

SÖZLÜ SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

1) Adli Tıp Kurumu merkez ve taşra teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/A maddesi uyarınca istihdam edilmek üzere; daha önce ilan edilen kadrolara yapılan başvurular neticesinde oluşturulan puan sıralama listelerine göre sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar 02-12 Mart 2017 tarihleri arasında İstanbul Yenibosna'da bulunan Adli Tıp Kurumu merkez binasında sözlü sınava alınmışlardır.

2) Sınav Kurulu Başkanı ve Üyelerince yapılan sözlü sınav değerlendirmesi sonucuna göre Başkan ve Üyelerce ayrı ayrı verilen puanların aritmetik ortalaması ile KPSS'dan aldıkları puanların aritmetik ortalamasına göre en yüksek puandan en düşük puana doğru sıralama yapılmak suretiyle nihai başarı listeleri oluşturulmuş ve ilan edilen kadro sayısı kadar en yüksek puanlı aday atanmaya hak kazanmış, ilan edilen kadro sayısı kadar aday ise yedek sıralama listesine alınmıştır.

3) Atanmaya hak kazanan adaylardan; güvenlik soruşturması/arşiv araştırması sonucu olumsuz olan, atama şartlarının kaybedilmesini gerektirecek nitelikteki eylemleri olduğu tespit edilen, geçerli bir mazereti olmaksızın süresi içerisinde görevine başlamayan ve istenen belgeleri süresi içinde teslim etmeyen adayların yerine 1.yedekten başlamak üzere yedek adaylar atanmaya hak kazanacaklardır. Yedek adayların böyle bir hak kazanması halinde Kurumumuzca ilgililer bilgilendirileceklerdir.

4) Tüm adaylar için bu sınav sonuç duyurusu ve nihai başarı listeleri tebligat mahiyetinde olacağından, adaylara ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.

5) Atanmaya hak kazanan adaylar 31 Mart 2017 Cuma günü mesai bitimine kadar aşağıda belirtilen belgeleri tamamlayarak bizzat veya bir yakını aracılığıyla Adli Tıp Kurumu Başkanlığı Personel ve Eğitim Şube Müdürlüğüne teslim edebilecekleri gibi posta veya kargo yoluyla da gönderebileceklerdir. Kanuni bir mazereti olmaksızın süresinde başvurmayan ve talep edilen belgeleri ibraz etmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.

Atanmaya hak kazananlardan istenilecek belgeler :

- Sağlık kurulu raporu (Son altı ay içerisinde sağlık raporu vermeye yetkili tam teşekküllü Devlet hastanesinden alınmış).
- Öğrenim belgesinin aslı veya noter tasdikli sureti.
- Askerlik durum belgesi.
- 4 Adet vesikalık fotoğraf (Mevzuata uygun yeni çekilmiş).
- 1 Adet 6x9 cm ebadında fotoğraf (Mevzuata uygun yeni çekilmiş).
- Nüfus cüzdan fotokopisi.
- Mal bildirim beyannamesi.
- Kamu görevlileri etik sözleşmesi.
- Dilekçe.
- Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu
- Özgeçmiş

Son Güncelleme: 05.02.2019 16:11
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.