Adli Tıp Kurumu En Az Lise Mezunu Kamu Personeli Alımı İçin İlan Yayımladı-

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) aracılığıyla ilan yayımlayan Adli Tıp Kurumu en az lise mezunu olmak şartı ile kamu personeli alımı yapıyor.

Kamu Personelleri 18.03.2019, 16:22 18.03.2019, 17:12
Adli Tıp Kurumu En Az Lise Mezunu Kamu Personeli Alımı İçin İlan Yayımladı-

Adli Tıp Kurumu tarafından yayımlanan ilanla beraber farklı kadrolarda görevlendirmek üzere kamu personeli alımı yapılıyor.

BAŞVURU DETAYLARI

Adli Tıp Kurumu Taşra Teşkilatında Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”a göre, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi uyarınca sözleşmeli personel statüsünde istihdam edilmek üzere personel alımları yapılacak.

Ayrıca Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından 2018 yılında düzenlenen KPSS’ye giren ve her pozisyon için aranan puan türünden en az 70 puan almış adayların başvuru yapması zorunlu.

ADLİ TIP KURUMU PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Adli Tıp Kurumu tarafından yayımlanan personel alımında adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması zorunlu ve 35 yaşını bitirmemiş olmaları isteniyor.

Başvuru yapacakların askerlikle alakası olmaması isteniyor ve askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise görevini yapmış ya da tecilli olması ile yedek sınıfa geçmiş olmaları talep ediliyor.

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmayan adaylardan başvuru yapması istendi.

Diğer yandan adayların kamu haklarından mahrum olmaması ve güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırmasından temiz sonuç almaları zorunlu.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Başvurular 25 Mart 2019 günü saat 10:00'da başlayıp 5 Nisan 2019 günü saat 17:00 itibarıyla sona erecek.

DETAY İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar (1)
Akif 8 ay önce
70 puan alsam burda isim ne yahu bir kerede normal bir lise mevzunu başvurusu olsunn kpss olmasa yaştan engel yaş olmazsa kpss engeli yaşıyoruz Allahtan korkun bee