Aile Bakanlığı 4 Bin ASDEP Personeli Alım İlanı Bekleniyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın açıklamalarına göre 4 bin ASDEP personeli alımı yapılacak. Söz konusu alım ilanının bir an önce yayımlanması bekleniyor.

Kamu Personelleri 21.06.2018, 16:54 12.02.2019, 20:05
Aile Bakanlığı 4 Bin ASDEP Personeli Alım İlanı Bekleniyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti seçim beyannamesini açıklarken Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 4 bin ASDEP personeli alımı yapılacağını da ifade etmişti.

4 BİN ASDEP PERSONELİ ALINACAK

Konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarında "Programla, hizmetlerin tüm ihtiyaç grupları için ulaşılabilir olması, sosyal hizmete ihtiyacı olan bireylerin öncelikle yaşadıkları ortamda kendilerine yeterli hale gelmesi, sosyal hizmet ve yardıma ihtiyaç duyan aileye yerinde, etkili ve yaygın bir hizmet sağlanacaktır. Şu ana kadar 3.000 ASDEP personeli istihdam edilmiştir. Önümüzdeki dönemde 4.000 personelin daha istihdam edilmesi, mevzuat altyapısının ve belli bir aşamaya gelinen bilgi işlem altyapısının tamamlanmasıyla Programın ülke çapında etkin bir şekilde uygulanması sağlanacaktır." ifadelerine yer vermişti.

BAKANLAR KURULU KARARI

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının ilanı beklenirken bu alımlar hakkında Resmi Gazete'de bir Bakanlar Kurulu kararı yayımlandı. Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararında söz konusu alımlara kimlerin başvuru yapabileceği ifade edildi. Konu ile ilgili olarak söz konusu alımlara en az lisans düzeyinde eğitim veren Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler, Sosyal Çalışmalar, Psikoloji, Sosyoloji, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümlerinin birinden mezun adaylar başvuru yapabilecek. 

Bu bağlamda yayımlanan Bakanlar Kurulu kararında "'Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında bu esaslar kapsamında istihdam edilmek üzere alınacak aile sosyal destek personeli unvanlı sözleşmeli personel ilgili hükümlere bağlı olmaksızın KPSS (B) Grubu puan sırasına konulmak kaydıyla alım yapılacak her bir pozisyon sayısının on katına kadar çağrılacak adaylar arasından, anılan Bakanlıkça belirlenecek usu ve esaslara göre yapılacak yazılı ve/veya sözlü sınav sonucuna göre çalıştırılır. '' ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)