Aile Bakanlığı 580 Şehit Yakını, Gazi ve Gazi Yakını Ataması Kura Sonuçları DPB'de Açıklandı!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde istihdam edilecek 580 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının atama kurası sonuçları Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden açıklandı. İşte sonuç sorgulama ekranı

Kamu Personelleri 14.09.2018, 17:02 30.01.2019, 20:13
Aile Bakanlığı 580 Şehit Yakını, Gazi ve Gazi Yakını Ataması Kura Sonuçları DPB'de Açıklandı!

3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun Ek 1 inci maddesi kapsamında, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde istihdam edilecek olan 580 şehit yakını, gazi ve gazi yakınımızın atamasının kura sonuçları Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden açıklandı.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'un katılımlarıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Reşat Moralı Salonunda noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekimine çok sayıda şehit yakını, gazi ve gazi yakını katılım sağladı.

Ayrıca hak sahiplerinin atama teklifleri gerçekleştirilirken atanmak istedikleri ilk il ve öğrenim durumlarının baz alındığı ifade edildi.

ATAMASI YAPILAN KADROLAR

Ataması yapılan kadrolar ise;

"1- 110’unun öğrenim durumları itibariyle ihraz ettikleri unvanlar dikkate alınarak; mühendis, mimar, sosyolog, psikolog, programcı, hemşire, öğretmen, tekniker ve teknisyen unvanlı kadrolara,

2- 186’sının memur unvanlı kadrolara,

3- 266’sının hizmetli unvanlı kadrolara, 

4- 18 kişinin ise işçi kadrosuna" atamaların yapıldığı belirtildi.

Diğer yandan ataması yapılanların 358'i erkek olurken 222'si ise kadın olarak açıklandı.

Yorumlar (1)
Kazım mızrak 11 ay önce
Nezaman biticek bu güvenlik soruşturması kapsamında sonuçlar 4 ayı geçti