Alexa
26 Aralık 2017 Salı 20:46
Aile Bakanlığı Denetçi Yardımcılığı Sınavı Sonuçları Açıklandı
Kamu Personeli

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı geçtiğimiz günlerde Denetçi Yardımcılığı kadrosu için bir sınav düzenlemişti. Bakanlık tarafından düzenlenen sınav sonuçları açıklandı ve atanmaya hak kazanan adayların yapmaları gereken işlemlere ilişkin bir bilgilendirme açıklaması  yayımlandı. 

AİLE BAKANLIĞI DENETÇİ YARDIMCILIĞI SONUÇLARI AÇIKLANDI

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı internet sayfası üzerinden yayımladığı bir basın açıklaması ile alımı yapılması planlanan Denetçi Yardımcılığı kadrosu için düzenlediği sınavın sonuçlarını açıkladı. Adayalrı sınav sonuçlarını bakanlığın internet adresinden Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaralarını girerek öğrenebilecekler. 

Bakanlık tarafından yayımlanan duyuruda ayrıca, ataması yapılan adayların bundan sonraki süreçlerde yapmaları gereken işlemlere ilişkin bilgiler verilirken atanan adayların kuruma teslim etmeleri gereken evrakların listeside yayımlandı. 

ATANAN ADAYLARDAN İSTENEN EVRAKLAR

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yayımlanan basın açıklamasında yayımlanan evrak listesinde, Nüfus Cüzdanı fotokopisi, 3 adet vesikalık fotoğraf, Evrakları şahsen (elden) getirecek adaylar için en son Öğrenim Belgesinin (Diploma veya Mezuniyet Belgesi) aslı ve bir adet fotokopisi, posta ile gönderecek adaylar için sadece Öğrenim Belgesinin (Diploma veya Mezuniyet Belgesi)  noter tasdikli sureti yeterli olacaktır. (Posta yoluyla gelen fotokopi ya da üniversite onaylı belgeler kabul edilmeyecektir.), belgeleri yer aldı. 

Adaylardan yukarıda belirtilen evrakların yanı sıra,  Mal bildirimi formu(Önlü arkalı çıktı alınıp tek sayfa halinde doldurulup imzalanacak), Kamu görevlileri etik sözleşmesi (imzalı), Atama başvuru, taahhüt ve bilgi formu (El yazısı ile doldurulup imzalanacak), Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu (3 adet ) (bilgisayar ortamında doldurulup, imzalanacaktır, nüfus cüzdanı suretini onaylayan kısmı boş bırakılacaktır.), Terhis Belgesi fotokopisi (askerlik görevini yapmış erkek adaylar için) belgelerini de teslim etmeleri istendi.

BAKANLIK TARAFINDAN YAYIMLANAN AÇIKLAMALAR

* İstenilen belgelerin aşağıda belirtilen iletişim adresine şahsen veya APS / Kargo ile 08 Ocak 2018 Pazartesi günü mesai bitimine kadar ulaştırılması gerekmekte olup posta ile gönderilen evraklardan doğacak aksaklıklardan kurumumuz sorumlu olmayacaktır.
 
* Yurtdışında öğrenim gören adayların; diploma, diplomanın onaylı tercümesi ve YÖK tarafından verilen denklik belgesini ibraz etmeleri gerekmektedir.
 
* Doktora veya Yüksek Lisans mezunu olan adayların ilgili öğrenim diplomaların asıllarını veya noter tasdikli suretlerini ibraz etmeleri halinde bu durumları derece / kademe açısından değerlendirilecektir.

* Ortaokul veya lise öncesi hazırlık sınıfı okuyan ya da ortaokul veya liseyi normal öğrenim süresinden fazla okuyan adayların ilgili öğrenim diplomaların asıllarını veya noter tasdikli suretlerini ibraz etmeleri halinde bu durumları derece / kademe açısından değerlendirilecektir.
 
* Askerlikten muaf olan erkek adayların muafiyetlerini gösterir belgeyi teslim etmeleri gerekmektedir.
 
* Askerlik görevini yapmakta olan adayların, istenilen belgelerle birlikte askerlik görevini yapmakta olduklarını belirten ve muhtemel terhis tarihini gösterir bir belge ibraz etmeleri, terhis olduktan sonra 30 gün içerisinde atanma taleplerini içeren bir dilekçe ekinde Terhis Belgeleri ile tekrar başvuru yapmaları gerekmektedir.
 
* Başarılı olan adaylardan atama olmadığı ya da atamadan sonra ayrılanlar olduğu takdirde Bakanlıkça sınav sonucu ilanından itibaren altı ay içinde bu kadrolara yedek listedeki adaylardan en yüksek puanı alan adaydan başlamak üzere sıralama yapılarak atama yapılabilecektir.  Sırası gelen yedek adaylara ayrıca bildirimde bulunulacaktır.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Denetçi Yardımcılığı sonuçları için TIKLAYINIZ

Kamupersoneli.net - ANKARA

KamuPersoneli.net

Not: Aktif kaynak linki kullanarak haberlerimizden alıntı yapabilirsiniz

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.