31 Ekim 2017 Salı 22:20
Aile Bakanlığı'ndan Terörle Mücadele Kanunu Kapsamında Atananlara İlişkin Duyuru!
Kamu Personeli

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden, 27/10/2017 tarihinde yapılan atama kuraları ile 3713 sayılı terörle mücadele kanunu kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kadrolarına açıktan atanmaya hak kazanan adaylardan istenilen belgelere ilişkin duyuru yayımladı.

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI'NDAN DUYURU

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı internet sayfası üzerinden yayımlamış olduğu bir duyurusunda, terörle mücadele kapsamında ataması gerçekleşen adayların teslim etmesi gereken evraklara ve bundan sonraki süreçte yapmaları gereken işlemlere ilişkin bir açıklamada bulundu. 

Bakanlık tarafından yayımlanan duyuruda, adayların belirtilen evrakların ilgili adrese şahsen veya posta yoluyla en geç 10 Kasım günü teslim edilmesi gerektiği vurgulandı.

Aile Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuru,

* Devlet Personel Başkanlığınca Bakanlığımıza yerleştiğine dair internet çıktısı,

* Evrakları şahsen (elden) getirecek adaylar için en son Öğrenim Belgesinin (Diploma veya Mezuniyet Belgesi) aslı ve bir adet fotokopisi,  posta ile gönderecek adaylar için sadece Öğrenim Belgesinin (Diploma veya Mezuniyet Belgesi)  noter tasdikli sureti yeterli olacaktır. (Posta yoluyla gelen fotokopi ya da üniversite onaylı belgeler kabul edilmeyecektir.),

* Resmi Kuruma verilmek üzere alınmış Adli Sicil Kayıt Belgesi,

* Askerlik Durum Belgesi (erkek adaylar için),

* Nüfus Cüzdanı fotokopisi,

* Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (bilgisayar ortamında doldurulup, imzalanacaktır, nüfus cüzdanı suretini onaylayan kısmı boş bırakılacaktır.),

* Askerlik Durum Belgesi (erkek adaylar için),

* Atama Başvuru ve Taahhüt Formu (el yazısı ile doldurulup imzalanacak),

* Mal Bildirimi Formu (önlü arkalı çıktı alınıp tek sayfa halinde doldurulup imzalanacak),

* Kamu Görevlileri Etik Sözleşmesi (el yazısı ile doldurulup imzalanacak),

* 3 adet vesikalık fotoğraf.

AÇIKLAMALAR:

* İstenilen belgelerin aşağıda belirtilen iletişim adresine şahsen veya APS / Kargo ile 10 Kasım 2017 Cuma günü mesai bitimine kadar ulaştırılması gerekmekte olup, posta ile gönderilen evraklardan doğacak aksaklıklardan Kurumumuz sorumlu olmayacaktır.

* Ortaokul veya lise öncesi hazırlık sınıfı okuyan ya da ortaokul veya liseyi normal öğrenim süresinden fazla okuyan adayların ilgili öğrenim diplomaların asıllarını veya noter tasdikli suretlerini ibraz etmeleri halinde bu durumları derece / kademe açısından değerlendirilecektir.

* Askerlikten muaf olan erkek adayların muafiyetlerini gösterir belgeyi teslim etmeleri gerekmektedir.

* Askerlik görevini yapmakta olan adayların, istenilen belgelerle birlikte askerlik görevini yapmakta olduklarını belirten ve muhtemel terhis tarihini gösterir bir belge ibraz etmeleri, terhis olduktan sonra da atanma taleplerini içeren bir dilekçe ekinde Terhis Belgeleri ile tekrar başvuru yapmaları gerekmektedir.

Kamupersoneli.net - ANKARA


 

KamuPersoneli.net

Not: Aktif kaynak linki kullanarak haberlerimizden alıntı yapabilirsiniz

Son Güncelleme: 01.11.2017 01:49
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.