Ankara Barosu Başkanı Olarak Seçilen Erinç Sağkan Kimdir?

Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan Kimdir? Ankara Barosu Başkanı olarak görev yapacak olan Erinç Sağkan hakkında detaylı bilgileri siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Kamu Personelleri 21.10.2018, 19:39
Ankara Barosu Başkanı Olarak Seçilen Erinç Sağkan Kimdir?

Ankara Barosu Başkanlığı seçimlerine Erinç Sağkan seçildi. Peki Ankara Barosu Başkanlığı seçimlerini kazanan Erinç Sağkan kimdir? İşte detaylar;

ANKARA BAROSU BAŞKANI ERİNÇ SAĞKAN KİMDİR?

Ankara Barosu Başkanlığı görevine seçilen Erinç Sağkan 1978 yılında doğdu. İlk ve orta öğreniminin ardından 1999 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde üniversite eğitimine başladı. 1999 yılında üniversite eğitimini tamamlayan Erinç Sağkan eğitiminin ardından Ankara Barosu’nun çeşitli kurul ve merkezlerinde çalıştı. Bu süreçten sonra 010-2012 yılları arasında Ankara Barosu Yönetim Kurulu üyeliği , 2014-2016 yılları arasında Ankara Barosu Genel Sekreterliği, 2016 yılından itibaren ise Ankara Barosu Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 

Halen bir üniversite eğitimi daha alan Erinç Sağkan Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi son sınıf öğrencisidir. Bu arada Erinç Sağkan TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Avukatlık Hukuku alanında öğretim görevlisi olarak ders vermektedir. Türk Hukukçular Birliği Derneği Yönetim Kurulu üyesidir. Erinç Sağkan 2018 Ekim ayında gerçekleştirilen seçimler sonrası ise Ankara Barosu Başkanı olarak seçildi. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)