ASDEP Alımları Başlamadan Aile Bakanlığına Önerilerimiz

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlükleri ASDEP personeli alımı için ilan yayımlamaya başladı. ASDEP alımları başlamadan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına faydalı olacağını düşündüğümüz önerilerimiz var...

Kamu Personelleri 08.03.2017, 11:36 05.02.2019, 14:52
ASDEP Alımları Başlamadan Aile Bakanlığına Önerilerimiz

Aile Bakanlığına bağlı İl Müdürlükleri ASDEP kapsamında 1500 personel alımı için duyuruya çıkmaya başladı. Haberi yayına hazırlarken 4 il ilana çıkmıştı. Alımlar tam olarak başlamadan Aile Bakanlığı’na bazı önerilerde bulunmak istiyoruz.

1-  Şu ana kadar Hatay (52 kişi), Adana (42 kişi), Eskişehir (16 kişi), Kilis (20 kişi) olmak üzere dört il ilana çıkmıştır. 3 ilin şartları benzerlik göstermektedir, Eskişehir bölüm bazında ve kadın -erkek kontenjanlarını ilanda belirtmiştir. Buna bağlı olarak uygulama birliği açısından kadın/erkek olarak bir ekip kurulacaksa tüm illerin ilanda bunu belirtmesi gerekmektedir. Aynı şekilde bölüm kontenjanları oluşacaksa tüm illerde aynı şekilde ilanlar verilmelidir.

2- Erkek adayların askerlik sorunu devam etmektedir. Askerde olanlar 1 yıldan az ertelemesi kalanlar için başvuru ve işe alımda sıkıntılar yaşanacaktır. Askerlik maddesinin kaldırılması faydalı olacaktır.

Yorumlar (7)
p.danisman 3 yıl önce
Internet uzerinden basvuru kesinlikle olmali. Bu sekilde sansimiz azaliyor
Aslı 3 yıl önce
Evrakları şahsen teslim etmek çok zorluyo bizi maddi manevi çalışan kişilerin vakti yok posta ile kabul edilse olmaz mı? ?
sosyoloji mezunu 3 yıl önce
kesinlikle öyle olmalı aynı anda olmalı orası olmadı başka yere başvurmamalı,mülakatlar ve mülakatları yapanlar denetlenmelii denetleyemiyorlarsa mülakat falan olmamalı,geçen sene 81 puanla elediler hem de ilk sıradaydım bu nasıl mülakat birinci sıradakini alma 11. sıradakini al
canan 3 yıl önce
ön lisans çocuk gelişim mezunlarına neden kadro verilmiyor
duygu 3 yıl önce
puanları 50 den başlatırsanız memun olurum
duygu 3 yıl önce
sosyal hizmet mezunları kpss puanları 50 olarak atama yapılsın lütfen
hakim 3 yıl önce
asdep e önlisansın bazı bölümleride alınsa daha iyi olur.mesela adalet bölümü mezunları